İşlemci fanı tırnaksız kullanılır mı?

Berkayyzn

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. İşlemci fanını çıkartırken fan tırnaklarından birini kırdım, daha önce de bu fan tırnaklarından bir tanesi kırılmıştı diyeride kırılınca sabit durmuyor artık fan, bu yüzden bütün tırnakları çıkartıp fan bloğuna yapışık şekilde fanı yerine taktım, bu şekilde kullanımda herhangi bir sorun yaratır mı? (Aid64 programından sıcaklık değerlerine baktığımda gayet normal gözüküyor)

IMG_0180.JPEG

7a885582c99ec6940dbcb30f89ec83a7.jpg

IMG_0179.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşmemesi ilginç. Demek ki iyi yapıştırmışsınız. Veya termal macun şu an yapışkan olduğu için tutuyor da olabilir. Yani macun kurumaya başladığı zaman bir gün ansızın soğutucu aşağı düşebilir. Bence riske girmeyin.

Soğutmada bir sorun yoksa kullanabilirsiniz. Zamanında benim de yapıştırıp kullanmışlığım var fan ile soğutucu bloğu birbirine :p

Düşmemesi ilginç. Demek ki iyi yapıştırmışsınız. Veya termal macun şu an yapışkan olduğu için tutuyor da olabilir. Yani macun kurumaya başladığı zaman bir gün ansızın soğutucu aşağı düşebilir. Bence riske girmeyin.H

Düşmemesi ilginç. Demek ki iyi yapıştırmışsınız. Veya termal macun şu an yapışkan olduğu için tutuyor da olabilir. Yani macun kurumaya başladığı zaman bir gün ansızın soğutucu aşağı düşebilir. Bence riske girmeyin.
Hayır blok işlemciye sabit onda sorun yok sadece fanın altındaki dört tane küçük tırnak kırıldı fanı bloktan bir tık yukarda tutuyordu temas ettirmiyordu fana, onları çıkartınca fanla blok yapışık oldu anlatmak istediğim bu.

Geri
Yukarı