İşlemci fanından gelen yüksek ses

Meiru

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha düne kadar böyle bir sorun yoktu. Bugün açtığımda bir anda böyle bir ses gelmeye başladı, iyice dinledim ve işlemci fanından geldiğini düşünüyorum. İlk fark ettikten sonra kasayı videodaki gibi yan koyup açtığımda ses sanki kesilmiş gibiydi fakat hazır açmışken çok toz var diye temizleyeyim dedim. O yüzden alttaki işlemi uyguladım fakat her şey bitip tekrar çalıştırdığımda yine ses gelmeye başladı.

Denediğim çözüm: Kasa içerisini tozlardan biraz temizlemek oldu ve fanı söküp içerisindeki bir ton tozuda yok ettim fakat bir değişiklik olmadı.

Video burada: Fandan gelen sesin videosu

Yardımcı olursanız müteşekkir olurum.

O fanın tamiri olmaz. En fazla yağlama yapılabilir fakat onunda çare olacağını düşünmüyorum çünkü göbeğinden toz almış. Yeni bir tane işlemci soğutucu almak en iyi çözüm. Bunun için bütçen varsa öneride bulunabilirim.

O fanın tamiri olmaz. En fazla yağlama yapılabilir fakat onunda çare olacağını düşünmüyorum çünkü göbeğinden toz almış. Yeni bir tane işlemci soğutucu almak en iyi çözüm. Bunun için bütçen varsa öneride bulunabilirim.
Şu an bir anda bu ortaya çiktiği için aklımda bir bütçe belirleyemiyorum, işlemcim Ryzen 2300x uygun fiyatlı f/p bir öneriniz varsa çok mutlu olurum.

Son fiyat artışlarından sonra alternatifler azaldı. 95W TDP değeriyle ileride daha üst işlemcide alsan bu ürün yeterli gelir. Yüksekliği 155mm kasana sığdığından emin ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı