İşlemci fanının altındaki tarakli yer ilerlemiyor

Senjuzka

Centipat
Daha fazla  
Anakart
Asus Prime a320M F
Merhaba, işlemci ile işlemci faninin arasinda tarakli metal bir şey var (termal macun surulen), onun vidasi şu anda sikintili olmasi gereken yere cevirdigim halde hareket etmiyor, donuyor fakat ilerlemiyor. Ne yapmam lazim?
İşte gorseller.

Dosya Ekleri

• 20211211_180451.jpg
    20211211_180451.jpg
    65,4 KB · Görüntüleme: 42
  • 20211211_180448.jpg
    20211211_180448.jpg
    71,1 KB · Görüntüleme: 32
Anakartın üstünde braket varken vidalıyorsunuz değil mi? Braket yoksa boşa döner vidalar. Braketin yuvalarına oturttuğunuz zaman soğutucuya baskı uygulayarak çaprazlama vidalamanız gerekli. İlk vidayı yarısına kadar sıkın hepsini sıkmayın, daha sonra çaprazına geçin.

Anakartın üstünde braket varken vidalıyorsunuz değil mi? Braket yoksa boşa döner vidalar. Braketin yuvalarına oturttuğunuz zaman soğutucuya baskı uygulayarak çaprazlama vidalamanız gerekli. İlk vidayı yarısına kadar sıkın hepsini sıkmayın, daha sonra çaprazına geçin.

Braket dediğiniz şey nedir?

Şu an görseldeki gibi işlemcinin etrafı
Galiba boşta dönüyor demek istedin.
Etrafındaki tellerle uğraşmayı denediniz mi?
Hafif güç uygulayarak takıldığı yerden çıkarabilirsin ama dikkat et kırma.

Biraz siki oldugundan dolayi hiç oldugu yerden hareket etmiyor metali hiç oynamiyor zaten.

Dosya Ekleri

• 20211211_181513.jpg
    20211211_181513.jpg
    154 KB · Görüntüleme: 25
Braket dediğiniz şey nedir?

Şu an görseldeki gibi işlemcinin etrafı

Biraz siki oldugundan dolayi hiç oldugu yerden hareket etmiyor metali hiç oynamiyor zaten.
Resimde sol üstte ki girişte yanlış vidalamadan dolayı yarık açmışsın tam sana yazacaktım bu durumu spam yemekten korktum tek başına yapma ailenden yardım al anakarta ciddi zarar verebilirsin.
Aynı sorunu ben de yaşamıştım ben senden daha büyük yarık açtım bir şey olmadı ama ne olur ne olmaz sen dikkat et. Eğer kardeşin falan varsa ona söyle yardımcı olsun.

İşaretlediğim yerdeki deliklere braketin vida delikleri denk gelecek.

Eki Görüntüle 1239128

Braket böyle bir şey ve anakartın arkasından o vida yuvalarına oturtuluyor.

Eki Görüntüle 1239130

Fakat sorun şu ki o tarakli kismin vidalari bosa donuyor oraya yetismiyor yani cikartirken rahat bir sekilde tornavida ile cikarttim takarken vidalar bosa donuyor, cikarttigim haliyle kaldi yani.

Resimde sol üstte ki girişte yanlış vidalamadan dolayı yarık açmışsın tam sana yazacaktım bu durumu spam yemekten korktum tek başına yapma ailenden yardım al anakarta ciddi zarar verebilirsin.
Aynı sorunu ben de yaşamıştım ben senden daha büyük yarık açtım bir şey olmadı ama ne olur ne olmaz sen dikkat et. Eğer kardeşin falan varsa ona söyle yardımcı olsun.

Anladim, peki vida bosa donuyor onu nasıl halledebilirim?

Siz alüminyum blok ile soğutucu kısmını mı vidalamaya çalışıyorsunuz? Yoksa soğutucuyu anakarta mı monte etmeye çalışıyorsunuz?

Aluminyum blok ile sogutucu zaten montali bir sekilde cikartip tekrar monteleyebiliyorum, asil sıkıntı alimunyum blogun(tarakli cisim dedigim) vidalarinin bosa donmesi.

Tamam, dediklerimi uygulayın o zaman.
İşaretlediğim yerdeki deliklere braketin vida delikleri denk gelecek.

Eki Görüntüle 1239128

Braket böyle bir şey ve anakartın arkasından o vida yuvalarına oturtuluyor.

Eki Görüntüle 1239130

Yeni konular

Geri
Yukarı