İşlemci farkı FPS'i etkiler mi?

Vasc

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sorum aslında tam olarak başlıktaki gibi değil. Şöyle örnek vereyim Youtube'da i5-8400 GTX 1060 ve i5-8600K GTX 1060'ı karşılaştıran bir test gördüm ve 8600K'lı sistemin 10 FPS'e kadar fark attığını gördüm. Bunun sebebi nedir, bu durum nasıl böyle oluyor? Merak ettiğim sadece bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki işlemci arasında yer alan performansı farkı haliyle oyuna yansıyabilir. İki işlemci arasında transistör sayısı olarak ciddi fark var, haliyle bu fark İntel'in hızıda körüklemesiyle birlikte ortaya %10-15 civarı saf performansı farkı olarak yansıyor.
Bu fark ise tek çekirdek ağırlıklı oyunlarda bize FPS kazanımı olarak dönüyor.

İki işlemci arasında yer alan performansı farkı haliyle oyuna yansıyabilir. İki işlemci arasında transistör sayısı olarak ciddi fark var, haliyle bu fark İntel'in hızıda körüklemesiyle birlikte ortaya %10-15 civarı saf performansı farkı olarak yansıyor.
Bu fark ise tek çekirdek ağırlıklı oyunlarda bize FPS kazanımı olarak dönüyor.
Sadece o iki işlemciyi esas almadım hocam ama sorumun cevabına ulaştım, teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı