İşlemci fiyatları düşer mi?

Hayır bu ülke de yaşayıp bir şeyin fiyatı düşer mi diye sormak cinsliktir. Yani Türkiye cumhuriyeti devleti topraklarında yaşıyorsun bu ülke de her gün döviz artar her gün açgözlü aracılar ve üreticiler zarar edip batmayacak olmalarına rağmen dövizi bahane ederek halkı soymaya çalışır. Okumaktan aciz olan halk da birbirine saldırır bazı kısım sokak hayvanları gibi sokakta cinsel ilişkiye girer kimi kısım boş boş konuşur. Kısaca kardeşim burası Türkiye bugün hayalini kurup alamadığın her ürünü yarın hayal bile edemezsin!
Bende takip ediyorum ülkenin gündemini, takip etmeye gerek bile duymadan içinde yaşıyorum curcunanın, fakat indirim dönemindeyiz. Stok mu yoksa dövizden mi etkilendiğini sordum forumdaşlara. Yeni ikinci bir sistem topluyorum ve geçen aya göre çoğu ürünü ucuza aldım kalan tek parça işlemci bu yüzden danışmak istedim. Yoksa dolar, euro kısaca ekonomi bu haldeyken bende düşünebiliyorum düşmeyeceğini.

@umuutr 1 haftalık veya 1 aylık satış fiyatlarına bakıp sonra fiyatların ne olacağını sormak trajikomik bir olay olmuş. Aradığınız cevap incelediğiniz grafikte duruyor.

Alabildiğin en erken zamanda al. 1-2 hafta önce Ryzen 5 1600 almayı düşünüyordum 1000 TL civarı bir fiyattaydı. Şu anda 1360 TL.

@umuutr 1 haftalık veya 1 aylık satış fiyatlarına bakıp sonra fiyatların ne olacağını sormak trajikomik bir olay olmuş. Aradığınız cevap incelediğiniz grafikte duruyor.
5900x'in fiyat grafiğine bakarsanız 6 aylık durumda da sürekli 5500₺'nin aşağısında seyrediyor. Benim sorum bu fiyat artışının dolar bazlı olduğu mu yoksa stok sıkıntısı mı ? Eğer dolar bazlı değilse zaten stok geldiğinde fiyatlar aşağıya düşebilir fakat iki etkende olduğu için bu fiyat artışıymış. İşlemci ile mining yapıldığını bilmiyordum, konuyu başka yere çekmeye gerek yok yani. Ayrıca stok olsa dövizden etkilenen alıcı olsa da satıcılar düşük döviz kurlarından aldığı için kimi zaman indirimden iyi fiyatlara verebiliyor.

Beklediğin her saniye senin zararına.

e.JPG

3 hafta önce 780 TL'ye aldığım i3 10105F şu anda 1040 TL. Fiyatların düşmesini beklemek akıl karı değil.

Güncelleme:

w.JPG

Son düzenleme:

Geri
Yukarı