İşlemci fiyatları yükseldi

Yurt dışında 1000 dolara satılan telefonlar vergisi cartı curtu ülkemize 10. binden giriş yapıyor. yurt dışında 400 dolardan satılan en iyi işlemciler de 6000 tl civarlarında satılıyor. İmeisi yok cartı yok curtu yok. Yurt dışından da alsan garantisi marantinin bi espirisi yok burdan da alsan yurt dışına gönderiliyormuş bu işlemciler. Hatta kendinde gönderiyormuşsun. Nasıl oluyorda bu fiyatlara geliyor hayret ediyorum.
400 dolar olan hangi 6000 tl merak ettim hocam.

Kusura bakmayında bu fiyatın sadece vergiyle alakası yok millet fırsatcı daha fazla kar etmek için fiyatı yükseltiyor satıcılar.

Bir şey Düya'da ne kadar pahalı ise Türkiye'de vergilerin çoğu ya da hepsi ( tam emin değilim) hepsi %'lik olarak hesaplandığı için tüm üst düzey elektronik aletler daha pahalı oluyor. Satıcıların pek fırsatçı olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta onlar toptancılardan dolar üzerinden satın alıyor. Bizim satın aldığımız kişiler ise hem toptancı üyeliğine para ödüyor hem onların karını ödüyor zaten üstüne kar koydukları an artıyor. Gümrük vergisi zaten %21 bir de üstüne kargo parası ve antik guntik vergilerle sattıkları fiyat normal bence. Ha bir de üzerinden sattıkları siteye kar payı veriyorlar.

Son düzenleme:
Aynı dertten bende muzdaribim hocam R5 1600 AF alacaktım şuan eski modelini bulmak bile çok zor. Bayram tatili bitsin yarın ve perşembe benim bir umudum var stoklar yenilenir belki diye. Olmazsa İ3 9100F alıcam anakartla birlikte 200 liraya yakın bir karım olur onunla da gider SSD alırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı