İşlemci FPS arttırır mı?

enginn1991

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Samsung NP300E5C A05TR model numaralı laptopumda,
Celeron B820 1.70 GHz işlemci,
6 GB DDR3 RAM,
Intel HD 4000 Graphics,
240GB SSD,
Mevcut öncelikle bu cihaza ekran kartı takılır mı? Ve işlemciyi Pentium 2020M modeliyse değiştirsem FPS artar mı? Knight Online oynuyorum resmen 15 FPS oyundan zevk alamıyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet artırır hatta yakın zamandan örnek vereyim 1.5 sene sonunda kasaya bakım yaptım ve işlemci sıcaklığı boşta 50 yükte 80'de gezerken şu an yükse 70 boşta 35-40 civarında geziyor ve FPS'im ortalama 10 arttı. Yani işlemcinin ekran kartını iyi beslemesi lazım ki ekran kartından %100 verim alabilesin.
İşlemci tabanlı oyunlarda arttırır.
Yanlışın var.

Anakart onu destekliyor.

Dediğim gibi boşa masraf, istiyorsanız alın ama hiçbir şey farketmeyecek. Netice de iki işlemcide 2C/2T.

Evet artırır hatta yakın zamandan örnek vereyim 1.5 sene sonunda kasaya bakım yaptım ve işlemci sıcaklığı boşta 50 yükte 80'de gezerken şu an yükse 70 boşta 35-40 civarında geziyor ve FPS'im ortalama 10 arttı. Yani işlemcinin ekran kartını iyi beslemesi lazım ki ekran kartından %100 verim alabilesin.

Yanlışın var.
Hangi konuda?
Dipnot: Konu başlığı için cevap vermiştim. O işleminin görülür bir fark yaratacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı