İşlemci frekansı ekran kartı kullanımını etkiler mi?

Sorum başlıkta olduğu gibi. Normalde bir ekran kartından tam performans almak için %99-100 oranında kullanılması lazım diye biliyorum. Ama işlemci frekansı düşük olması ekran kartını tam besleyememesi anlamına gelir mi?
aynı sorunları yaşıyorum i5 11400f rtx 3060 stok soğutucu kullanıyorum 3.3ghz den yukarı çıkmıyor çoğu oyunda. sebebi sizce düşük ghz mi ? sorunu buldunuzmu

Aynı sorunları yaşıyorum i5 11400F RTX 3060 stok soğutucu kullanıyorum 3.3GHz'den yukarı çıkmıyor çoğu oyunda. Sebebi sizce düşük GHz mi? Sorunu buldunuz mu?

ThrottleStop ile işlemcinin voltajını düşürüp frekansını arttırabilirsin. Ben bu şekilde çözdüm. En kolay yolu bu YouTube'dan programın nasıl kullanıldığını öğrenebilirsin. Voltajı düşürmek isteğe bağlı. Daha az voltaj verip aynı performansı alırsın ve işlemcinin yük altındaki sıcaklığını ciddi anlamda düşürebilirsin.
Eğer program kullanmak istemiyorsan anakartının BIOS kısmına girip oradan da işlemcinin frekansını arttırabilirsin. Ama önerim bu programı kullanman. Anlık olarak işlemcinin bütün çekirdeklerinin frekansını ayarlayabilirsin.

ThrottleStop ile işlemcinin voltajını düşürüp frekansını arttırabilirsin. Ben bu şekilde çözdüm. En kolay yolu bu YouTube'dan programın nasıl kullanıldığını öğrenebilirsin. Voltajı düşürmek isteğe bağlı. Daha az voltaj verip aynı performansı alırsın ve işlemcinin yük altındaki sıcaklığını ciddi anlamda düşürebilirsin.
Eğer program kullanmak istemiyorsan anakartının BIOS kısmına girip oradan da işlemcinin frekansını arttırabilirsin. Ama önerim bu programı kullanman. Anlık olarak işlemcinin bütün çekirdeklerinin frekansını ayarlayabilirsin.
ben böyle işlerden hiç anlamam önerebileceğiniz ayar falan var mıdır throttlestop uygulamasında?

Yeni konular

Geri
Yukarı