İşlemci frekansı sabitlenmiyor

erayyavuzx

Hectopat
Arkadaşlar merhaba iyi forumlar.

Son iki haftadır bilgisayarım oyun oynarken FPS'im 70 80'lerden 19 20'lere düşüyor sorunun kaynağını aradığımda görev yöneticisi performans kısmında işlemcimin yüzdesinin düştüğünü gördüm. 1.90MHz ile çalışan işlemcim 0.80'lere düşüyor bu durumda çok can sıkıcı oluyor. Recep Baltaş'ın verdiği kodları CMD'ye yazdım ama yine yok. ThrottleStop'tan da sabitlenmiyor. Bunun başka bir yolu çözümü var mıdır?

Sistem özelliklerim:

NVIDIA GeForce GTX840M.
16 GB Kingston RAM.
Intel Core i3-4030U işlemci.

Kayıt Defteri'nden HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\intelppm bu kısma gidip Start değerini 4 yapıp yeniden başlatırsanız işlemciniz sürekli olarak en yüksek frekansda çalışır ancak bunun size güç tüketimi ve ısınma olarak geri döneceğini unutmayın.

Kayıt Defteri'nden HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\intelppm bu kısma gidip Start değerini 4 yapıp yeniden başlatırsanız işlemciniz sürekli olarak en yüksek frekansda çalışır ancak bunun size güç tüketimi ve ısınma olarak geri döneceğini unutmayın.

Merhaba cevap için çok teşekkürler verdiğiniz değerleri dediğiniz şekilde değiştirdim ancak hala aynı problemle karşılaşıyorum.

BIOS ayarlarını sıfırlamayı denediniz mi?

Evet bios ayarlarınıda sıfırladım formatta attım bilgisayarın içinide temizledim ama problem geçmiyor işlemcide ısınma olmuyor değerler normal kendi kendine kısıtlama yapıyor.
Arkadaşlar sorun güncel ++
@Recep Baltaş
bilen eden yokmu ya

Son düzenleme:

Geri
Yukarı