Çözüldü İşlemci GHz'i 0.79'da sabit duruyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Taha1766

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, GHz 0.79'a sabitlenmiş durumda. Hangi ayarı yaparsam yapayım artmıyor. Bu GHz nasıl artar neredeyse oyun oynatmıyor.

Çözüm
İntel ise ThrottleStop üzerinden BD PROCHOT tikini kaldırın sorun çözülecektir.
Isınma problem olabilir ısısını Core Temp uygulamadan bakabilirsin.

Isısı normal 60 derece.

Intel ise ThrottleStop üzerinden BD PROCHOT tikini kaldırın sorun çözülecektir.

Bir deneyeyim.

Intel ise ThrottleStop üzerinden BD PROCHOT tikini kaldırın sorun çözülecektir.

Allah sizden razı olsun. Sonunda çözdüm ya.

İntel ise ThrottleStop üzerinden BD PROCHOT tikini kaldırın sorun çözülecektir.
Peki bisey soylucem ayarları yaptıktan sonra oyunu oynuyorum ama bi süre sonra ayarlar sıfırlanıyor geri eski ghz hızına dönüyor.Bunu nasıl düzeltirim?

Son düzenleme:
Isısı normal 60 derece.

Bir deneyeyim.

Allah sizden razı olsun. Sonunda çözdüm ya.

Peki bisey soylucem ayarları yaptıktan sonra oyunu oynuyorum ama bi süre sonra ayarlar sıfırlanıyor geri eski ghz hızına dönüyor.Bunu nasıl düzeltirim?
Bilmiyorum daha doğrusu muhtemelen biliyorumdur da anlayamadım. Ayarlar kalıcı değildir onu diyorsanız, her Power ışığı söndüğünde sıfırlanır.

Bilmiyorum daha doğrusu muhtemelen biliyorumdur da anlayamadım. Ayarlar kalıcı değildir onu diyorsanız, her Power ışığı söndüğünde sıfırlanır.
Şöyle söyleyim ayarı yaptım ghz arttı evet ama 1 dakka sonra ghz gene eski haline dönüyor.Uygulamaya giriyorum hala aynı ama uygulamadan çıkınca gene düzeliyor.

Bide ghzyi 2.00a nası indirebilirim 2.50 olunca çok ısınıyor 2.50dende aşağı inmiyor

Şöyle söyleyim ayarı yaptım GHz arttı evet ama 1 dakika sonra GHz gene eski haline dönüyor. Uygulamaya giriyorum hala aynı ama uygulamadan çıkınca gene düzeliyor.

Bir de GHz'yi 2.00a nasıl indirebilirim 2.50 olunca çok ısınıyor 2.50dende aşağı inmiyor

Onun için UV yapmanı öneririm. Yeni konu açman lazım ama.

Şöyle söyleyim ayarı yaptım ghz arttı evet ama 1 dakka sonra ghz gene eski haline dönüyor.Uygulamaya giriyorum hala aynı ama uygulamadan çıkınca gene düzeliyor.

Bide ghzyi 2.00a nası indirebilirim 2.50 olunca çok ısınıyor 2.50dende aşağı inmiyor
ThrottleStop tamamen kapanınca BD PROCHOT etkin mi oluyor diyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı