İşlemci GPU yongasından CPU gücü için destek alır mı?

Omem

Femtopat
Daha fazla  
Örneğin AMD 3200G bir işlemcim var. Bu içinde GPU olan bir işlemci. Yani orta ve alt seviye oyunları ekran kartı takmadan da oynayabilirim. Ama bu sisteme 1050 Ti ekran kartı taktım. İşlemci sadece işlemci olarak çalışıyor. Ekran kartı da GPU olarak.

Öğrenmek istediğim, işlemci içindeki bu GPU bu aşamada ne oluyor? CPU için mi çalışıyor yoksa işlevsiz mi kalıyor?

Tersten sorayım. 2 işlemci olsun. L3 12MB 6 +6 çekirdek 3.8 GHz hız. Biri GPU'lu biri GPU suz (AMD için 3200G ve 3200X diye düşünelim değerler tam denk değil).

GPU'lu işlemci performansı ile GPU suz işlemci performansı ile iki sistemde de ekran kartı takılı olduğu senaryoda işlemci performansı arasındaki fark ne olur? Teknik bilgisi ya da tecrübesi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU için mi çalışıyor yoksa işlevsiz mi kalıyor?
Evet işlevsiz kalıyor.
GPU'lu işlemci performansı ile GPU suz işlemci performansı ile iki sistemde de ekran kartı takılı olduğu senaryoda işlemci performansı arasındaki fark ne olur?
Aşağı yukarı ayını olur ama GPU olamyan işlemcide FPS ortalama bir tık yüksek olur.

Evet işlevsiz kalıyor.

Aşağı yukarı ayını olur ama GPU olamyan işlemcide FPS ortalama bir tık yüksek olur.
Bu arada cevabın için çok teşekkürler ama bana yüzeysel bir bilgi gibi geldi. Kişisel deneyimim bunun aksini söylediği için bu konuyu açmıştım. Yaptığım araştırmalar ve kıyaslamalar bunun aksini söylüyor. Nitekim siz de belirtmişsiniz fps değerlerinin yakın olduğunu.

Bu konu hakkında teknik bilgi ve tecrübe sahibi kişilerden de cevap bekliyorum. İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı