İşlemci güncellemesi nasıl yapılır?

Aldığım hata bu: https://steamcommunity.com/app/1293830/discussions/0/5551280551725589295/?ctp=2

Adamın yazdığı bu:
2222.png

Yardımcı olabilir misiniz?

Islemcinin guncellemesi olmaz dostum.
İşlemci güncellemesi diye bir güncelleme yok.
İşlemci güncellenmez ama belki chipset olabilir.
Işlemcinin sürücüsü vardır ve güncellenebilir. Işlemci yazılımına "microcode" adı verilir ve işletim sistemiyle beraber dağıtılır. Işlemci için performans, güvenlik ve hata düzeltme yamaları içerir. Linux'da ayrı şekilde paket yöneticileri aracılığıyla, Windows'da Windows Update ile microcode güncellenir.

İyi akşamlar arkadaşlar. Bir sorun alıyorum ve biri böyle yazmış ama dediği şeyi anlamadım ve yapamadım. Rica etsem yardımcı olur musunuz?

"GO to AMD web site > download and Support > Radeon drivers > get the oldest adrenaline version you can get for your AMD CPU.
In my case "WHQL-AMD Software Adrenalin-Edition-22.11.2-Windows 10-Windows 11-DEC8"
Install it wıth the factory reset ticked remove whatever adrenaline version you had prior.
Restart and it just works."
Çok nadiren de olsa işlemcilere OPCode (instruction set) güncellemeleri gelebiliyor. Senin yüklemeye çalıştığın iGPU driver güncellemesi. Adrenaline GPU ayarlarını düzenlemek için kullanılıyor.

Çok nadiren de olsa işlemcilere OPCode (instruction set) güncellemeleri gelebiliyor. Senin yüklemeye çalıştığın iGPU driver güncellemesi. Adrenaline GPU ayarlarını düzenlemek için kullanılıyor.
Yukarıya attım hocam adamın yazdığını rica etsem adım adım anlatabilir misiniz?

Yukarıya attım hocam adamın yazdığını rica etsem adım adım anlatabilir misiniz?
Nvidia driverlarını en son versiyona güncelleyip en eski adrenaline versiyonunu yüklemenizi istemiş. Adrenaline kurarken özellikle "temiz kurulum" (clean install) kutusunu tiklemenizi belirtmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı