İşlemci güncellemesi sonrası görüntü gelmiyor

Mipshy

Hectopat
RAM
16 GB
Anakart
ASUS STRTİX B250H Gaming
Intel Pentium model bir işlemci kullanıyordum ve dün i7 6700K model işlemci satın aldım ve taktım. Taktıktan sonra BIOS ekrani geldi ben de save & exit yaptim fakat siyah ekranda kaldi. Yaklaşık 10 dakika sonra bilgisayarı kapatıp açtım bu sefer BIOS da gelmemeye başladı. 4-5 kere reset atıp denedim fakat sonuç alamadım. İnternetten baktığımda BIOS guncellemesi yapmam gerektiğini söyleyen yazılar gördüm ve BIOS güncellemesi yapmak için eski işlemcimi geri taktım. Bilgisayarı çalıştirdigimda gene BIOS ekranı geldi ve ben yine save & exit yaptım ve gene görüntü gitti. Artık kullandigim eski işlemci de görüntü vermiyor ne yapmalıyım? CMOS bataryasini çıkarıp taktim, RAM slotlarını değiştirdim fakat sonuç yok (ayrica ekran karti yok anakarttaki girisi kullanıyordum)

Anakart çöp olmamıştır umarım. CMOS jumper'ı olması lazım anakartta onun 2 demiri arasına tornavida değdirip bios sıfırlama yapacaksın eğer pili çıkarmak işine yaramadıysa, telefonundan anakartını yazıp cmos jumper'ının yerini bul, sonra güç kaynağından fişi çıkart, sonrasında ikisinin arasına tornavida değdir. Bios sıfırlanması gerek. Olmazsa anakarta güle güle gibi bir şey.

Anakart çöp olmamıştır umarım. CMOS Jumper'ı olması lazım anakartta onun 2 demiri arasına tornavida değdirip BIOS sıfırlamanakart çöp olmamıştır umarım. CMOS Jumper'ı olması lazım anakartta onun 2 demiri arasına tornavida değdirip BIOS sıfırlama yapacaksın eğer pili çıkarmak işine yaramadıysa, telefon.
Yapacaksın eğer pili çıkarmak işine yaramadıysa, telefonundan anakartını yazıp CMOS jumper'ının yerini bul, sonra güç kaynağından fişi çıkart, sonrasında ikisinin arasına tornavida değdir. BIOS sıfırlanması gerek. Olmazsa anakarta güle güle gibi bir şey.

Dediğini yaptım ve BIOS ekranina geldim tekrardan eski işlemci takılıydı o sırada fakat bilgisayarı açarken SSD takmayı unutmuşum o yüzden kapatıp SSD taktım ve tekrar açtım. SSD taktiktan sonra yeni işlemci ve eski işlemci ile birçok kez denedim ve BIOS reset attım fakat gene göremiyorum BIOS'u resmen dalga geçiyor benimle.

Yeni konular

Geri
Yukarı