İşlemci hep yüksek GHz'de çalışıyor

oc yapmadım baskan oyuna girince otomatik olarak 3.75 ghz de çalışıyor yalnız işlemci biraz ısınıyor gibi beldi bana gta 5 te yüksek ayarda 68 derece falan oluyor normal mi .
Zaten fanlar 70 derecede sabit tutmak için hızlanıp, yavaşlar. Yani 75-80'leri görmüyorsanız rakamlar doğal. Oyunda yüksek GHz olması da normal reyiz.

Eyvallah başkan. Bir de paylaştığım konulara bakarsan PC bostayken kitlenme oluyor bende neden yapar sence. Bir fikrin var mı?
Bilmiyorum fakat windows ile alakalı olabilir. Ben insider sürümünü kullanıyorum ve bazen bilgisayar takılıyor ve 10 saniye sonra ekran kapanıyor, fakat bilgisayar hala çalışıyor vaziyette oluyor. Maalesef kasadan kapatıp tekrar açmam gerekiyor, yaptığım iş yarım kalıyor. Çok sık bu duruma rastlamadığım için sorun olmuyor pek, yine de olduğu zaman canım sıkılıyor tabii.

bende de i7-10750h var 4,48 ghzde çalışıyor durduk yere bi 0,98 e düşüyor sonra yeniden yükseliyor.
Aynı sorunu bende yaşıyorum hocam. Ve sırf bu yüzden laptop boştayken 80-94 derece ısılarda geziyor. Bundan mütevellit fanlar hızlanıyor ve bilgisayarda hiçbir şey açık değilken bile yüksek sesle çalışıyor. Bu durum çok canımı sıkmaya başladı ve en kötüsü de o kadar araştırmama rağmen kesin bir çözüm bulamadım : '(

Aynı sorunu bende yaşıyorum hocam. Ve sırf bu yüzden laptop boştayken 80-94 derece ısılarda geziyor. Bundan mütevellit fanlar hızlanıyor ve bilgisayarda hiçbir şey açık değilken bile yüksek sesle çalışıyor. Bu durum çok canımı sıkmaya başladı ve en kötüsü de o kadar araştırmama rağmen kesin bir çözüm bulamadım : '(
Bende bu çözümü araştırıyorum bazen bilgisayar boştayken bi anda bilgisayar çok çalışıyor.

Bende bu çözümü araştırıyorum bazen bilgisayar boştayken bi anda bilgisayar çok çalışıyor.
Merhabalar. Kendimce bir çözüm buldum. Ben CPU max GHz limiti koyuyorum böylece çok daha stabil bir şekilde CPU'yu çalıştırabiliyorum. Örneğin: Benim bilgisayarım boştayken bile 4.40GHz'leri gorüyordu ben de CPU GHz'ini 2.60 a sabitledim ve artık ısınma sorunu yok. Oyun oynamak istediğim zaman ise bu limiti kaldırıyorum. Umarım yardımci olmuştur.

Yeni konular

Geri
Yukarı