İşlemci hızı 4 GHz'den 0.39 GHz'e düşüyor

Problem yoksa ani bir şekilde 144 FPS'ten 20 FPS'e düşme sebebi nedir?
İşlemciniz Cezanne mimarisi Zen 3'e sahip fakat hız aşırtmaya kapalı. Sadece negatif CO vererek sıcaklık düşürmeniz mümkün.

Peki bu limiti kaldırmanın bir yolu var mıdır? Kaldırmanın yolu yoksa yapmam gereken şey soğutucu vs. ile birlikte sıcaklığı olabildiğince düşükte tutmak mı?
Temizlik yapabilirsiniz veya güvenilir birine yaptırabilirsiniz.

Peki bu limiti kaldırmanın bir yolu var mıdır? Kaldırmanın yolu yoksa yapmam gereken şey soğutucu vs. ile birlikte sıcaklığı olabildiğince düşükte tutmak mı?

Bildiğim kadarıyla yok ama ben vaktinde Throttlestop kullanarak işlemciyi 2.8 GHz’ye (base frekans değeriydi benim işlemcin için) sabitlemiştim. 3.5 civarlarını görmüyordu belki bu yüzden maksimum FPS değerinde az bir miktar düşüş yaşamıştım ama GHz değeri pike olmadan rahatlıkla oyunlarımı oynatıyordu.

Buna baktım fakat BIOS ayarlarımda hardware monitor diye bir seçenek bulunmuyor.

İşlemciniz Cezanne mimarisi Zen 3'e sahip fakat hız aşırtmaya kapalı. Sadece negatif CO vererek sıcaklık düşürmeniz mümkün.

Temizlik yapabilirsiniz veya güvenilir birine yaptırabilirsiniz.
Temizlik ve termal macun değişimi ilk denediğim çözümlerdi. Maalesef ikisi de işe yaramadı. Sıcaklığım maksimum 75 dereceyi görüyor.

Geri
Yukarı