Çözüldü İşlemci hız 4.00'GHz'den 0.39GHz'e düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Reznikov

Decapat
Oyun oynarken ve teste soktuktan sonra rastgele aralıklarla 4.00 GHz'den 0.39 GHz'e düşüyor. Yaklaşık 5-6 saniye böyle kaldıktan sonra geri yükseliyor. Isınmayla alakalı olabilir diye izledim ısınma problemi yok stres testinde bile maximum 70 dereceyi görüyor.

indir (2).png

IMG-20220614-WA0008.jpeg

Termal macun yenilendi.
Format atıldı.
BIOS ayarları sıfırlandı.
ThrottleStop programı ile BD PROCHOT devre dışı bırakmaya çalıştım fakat BD PROCHOT kısmı gri bir şekilde gözüküyor ve tik kaldırılmıyor.

indir.png

Dosya Ekleri

• 1655202781308.png
    1655202781308.png
    79,6 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Çözüm
GameGaraj ile 10 dakika konuştuktan sonra 5 dakikalık bir işlemle sorunumu çözdüler sağ olsunlar. Yardım etmeye çalışan herkese çok teşekkür ediyorum. Çözümü alta bırakıyorum belki faydalanmak isteyen çıkar.

Çözüm: ''Öncelikle BIOS ekranına giriş yapınız. Advanced-Hardware Monitor adlı başlıkları takip ediniz. A.I. TP Monitor/PWM Processor Hot adlı özelliği Disabled yaparak ayarları kaydedebilirsiniz.''

indir (4).png
Pardon hocam, kategoriye dikkat etmemişim. "Limits" düğmesine basınca açılan ekran görüntüsünü paylaşabilir misin?

Geri
Yukarı