İşlemci hızı oyunda sabit kalıyor

kesn

Centipat
Bilgisayarımın işlemcisinin normal hızı 2.2 GHz. Ama yüksek performansa alınca 2.7'ye kadar çıkıyor ve genelde 2.60-2.65 arası dolaşıyor. Ben yüksek performansta kullanıyorum her zaman.
Bilgisayar boştayken 2.60-2.65 arası dolanırken oyuna girince 2.49'da sabit kalıyor. Bunu nasıl çözerim?

Ek bilgiler:
Bilgisayar laptop.
Throttlestop kullanıyorum.
Oyunda işlemci %100 kullanılıyor.

İşlemciniz Turbo Boost teknolojisi ile 2.70 GHz’ye çıkabiliyor ama bu tek çekirdek kullanımı için. Oyuna girdiğinizde tüm çekirdekleri kullanıyordur ve tüm çekirdekler kullanıldığında 2.50 GHz’ye sabitler. Ben i5-6600 kullanıyorum. Masaüstünde işlem yaparken 3.80 GHz civarlarında dolaşabiliyor ama oyuna girince 3.61 GHz’de kalıyor ve 3.62 bile olmuyor. Yani sizin durumunuz gayet normal.

Bilgisayar idle iken 2.65 civarı,oyun açar açmaz 2.49'a düşüyor.Ve garip olan şey normalde işlemci hızı sürekli değişmesi lazımken 2.49'da sabit kalıyor hiç değişmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı