İşlemci Hızı Sabitleme

Selim15

Decapat
Arkadaşlar ben Fortnite oynarken işlemci kendini %50-%60 kullandığı zamanlar 3,67 GHz hız gösteriyor ve ekran kartı da kendini %60-%70 kullanıyor. Oyunda 200 FPS alıyorum ancak kendiliğinden işlemci kullanımı %10-%30 seviyelerine düşüyor ve 1,36 GHz hız alıyor bu sırada ekran kartı kullanımı da düşüyor ve oyun kasmaya başlıyor (40-50 FPS).
Halbuki tam performansta çalışsa hiçbir sorun olmayacak, acaba işlemciyi 3,5 GHz çalışmaya zorlayabilir miyiz?
  • Ekran kartı: RX 570 4 GB
  • İşlemci: AMD FX 8320E
Arkadaşlar sorunum bu acaba işlemciyi hep 3,5 GHz çalıştırmaya zorlayabilir miyiz ?
Yoksa PSU sorunu olabilir mi?
  • PSU:500W

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin oyun esnasında kaç derece? Anlattığına bakılırsa termal darboğaza uğruyor işlemcin. Yani sıcaklıklar maksimum çıkabilecek seviyeye ulaşmış.

Ben buna benzer konu açtım fakat tık bile yok. Belirli bi şekilde işlemçi voltajı düşürerek az ısı ve stabil performans alabilirsin. Fakat ben denedim voltaj düşürmeyi ama olmadı.

Hala sıcaklıkları paylaşmamışsın. Farklı bir nedeni de olabilir. Oyun esnasında veya yükteyken sıcaklıkları paylaşırsan bulmamız daha kolay olur.

Tamam paylaşacağım ancak yazmamışım konuda bir şey daha var performans düştü düyelim ardan gene bi 30-40 saniye sonra aynı şekilde yükseliyor
Ben buna benzer konu açtım fakat tık bile yok. Belirli bi şekilde işlemçi voltajı düşürerek az ısı ve stabil performans alabilirsin. Fakat ben denedim voltaj düşürmeyi ama olmadı.

Bu konunun üzerinde fazla durmuyorlar ya
Windows güç ayarları> Performans modu.

Yemezse, çok ısınıyordur.

deneyeceğim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı