İşlemci Hızım Düştü Ne Yapmalıyım ?

• Konuyu başlatan PCManyaQı
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 18B
İşlemcin çift çekirdek ve üzerinde ise şu adımları yap. Başlat>çalıştır>msconfig>önyükleme>gelişmiş seçenekler>işlemci sayısı kutucuğunu işaretle ve altında kaç çekirdek varsa onu yap. Daha sonra tamamı tıkla ve çık. Bu uygulama bilgisayarı biraz daha hızlandırır.

İşlemci hızım düştü derken ? Galiba program vasıtasıyla o.c yaptınız ve format atınca işlemci tekrar eski hızına mı döndü ?

Ya hani bu pc puanlama varya ordaki puanım düştü yani onu demek istedim o.c falanda yapmamıştım BATTLEFIELD ENGİN47 dediğini yapıcam umarım işe yarar.Birde pc nin kaç çekirdek olduğunu nasıl anlayabiliriz çift çekirdek diye biliyorum ama emin olmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin çift çekirdek ve üzerinde ise şu adımları yap. Başlat>çalıştır>msconfig>önyükleme>gelişmiş seçenekler>işlemci sayısı kutucuğunu işaretle ve altında kaç çekirdek varsa onu yap. Daha sonra tamamı tıkla ve çık. Bu uygulama bilgisayarı biraz daha hızlandırır.
Hocam benim işlemci 4 çekirdek, orda 1 tanesi seçili, 4'ü kesin işaretlemelimiyim önemli mi?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı