İşlemci ısınmadığı halde fan hızlı dönüyor

Wiro8

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
Anakart
Asus tuf B550 PRO
Merhaba arkadaşlar,
RDR2 oynarken işlemci fanım aşırı hızlı dönüyor ve sesi oyunun ilk başında bile duyuluyor ki oyunun başında kar fırtınasındayız ve genel olarak çok ses var.
Ryzen5 5600X işlemciye sahibim işlemci 4.6 Ghz fakat ben amd yazılımını kullanarak 4Ghz ye sabitledim. İşlemcide kendi fanı takılı. Benim sorunum işlemci aşırı ısınmadığı halde fan çok hızlı dönüyor veya bilmiyorum belki 72 derece için normaldir fakat fan sesi gerçekten oyunu oynarken duyulur bir seviyede ve oyun oynama hevesimi alıyor.
Screenshot_5.png

BIOS'tan fan hızını ayarlayabilirsin.

Yerinizde olsam böyle bırakırım çünkü fanın hızını azaltınca mantıken işlemci ısınacak.
hocam ama gerçekten bu şekilde oyunu oynamak istemiyorum. Aynı zamanda internettem okuduğum aralığında yük altındaki bir işlemci için 70-85 derece arasındaki sıcaklıklar normalmiş.

Hocam ama gerçekten bu şekilde oyunu oynamak istemiyorum. Aynı zamanda internettem okuduğum aralığında yük altındaki bir işlemci için 70-85 derece arasındaki sıcaklıklar normalmiş.

Hayır ama senin aldığın değerler normal hızda sen bu fanın hızını azaltınca işlemcinde ısınacak bence takmaya gerek yok kulaklığını tak oyunun sesini de biraz aç bu kadar.

Arkadaşlar konuyu tekrar öne çıkarıyorum kusura bakmayın aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için bir çözüm buldum. Eğer işlemciniz Ryzen5 5600X ise işlemcinisi 4.0 Ghz modunda ve 1V güç değerinde kullanmanızı öneriyorum aşırı derece sıcaklık farkı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı