İşlemci kilit mekanizmasının plastiği kırıldı

SilenoZ

Hectopat
Daha fazla  
Dalgınlığıma geldi bir an fazla güç vermişim. İleride bu durum bana sıkıntı çıkarır mı? İşlemci şu an sağlam oturmuş gibi ama bilemedim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230625-013049_Photos.jpg
    Screenshot_20230625-013049_Photos.jpg
    67,9 KB · Görüntüleme: 86
İleride bir sorun yaşarsam bunun bir çözümü var mıdır hocam mekanizma değişimi gibi?

Bütün soketin yeniden değişmesi lazım, o da masraflı olur. Gittiği yere kadar kullanın, çok fazla zorlamadan dikkatli bir şekilde söküp takarsınız. Anakart değişimine kadar kurtarır sizi.

Bütün soketin yeniden değişmesi lazım, o da masraflı olur. Gittiği yere kadar kullanın, çok fazla zorlamadan dikkatli bir şekilde söküp takarsınız. Anakart değişimine kadar kurtarır sizi.
Hocam bu parça değil mi? Bende de aynı şekilde kırık forumdaki arkadaşlar bu parçayı alırsan lehimlemen lazım dediler. Ancak plastik kısmın neresi lehimlenecek anlayamadım.
1687652192337.png

Hocam bu parça değil mi? Bende de aynı şekilde kırık forumdaki arkadaşlar bu parçayı alırsan lehimlemen lazım dediler. Ancak plastik kısmın neresi lehimlenecek anlayamadım.
Eki Görüntüle 1835408

Hocam bu işlem sizin yapabileceğiniz bir işlem değil sadece lehim değil özel makine ve tecrübede gerektiriyor.

Örnek Video

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 1835408

Alt kısmında lehim topları var, bu tip soket/çip söküp takmak için BGA makinesi gerekiyor. Bahsettiğim makine de kocaman bir şey, kendin yapamazsın yani.

Geri
Yukarı