İşlemci kolay bozulur mu?

Abanmadığın sürece güç vermek kötü değildir. Ekran kartı montajı yaparken, RAM montajı yaparken, SSD montajı yaparken az da olsa güç uygulamak gerekiyor.

Ben güç verildiğini bilmeden bir kez ekran kartı montajı yapmaya çalıştığımda korkudan yarım saat takamamıştım o kartı, en son bi' gaza geldim anca taktım. Yani güç vermeden pek de olacak iş değil.

Hocam abanmayı bırakın çok hafif denedim tak diye çıkıyor sandım.

O metal çubuğu açtıktan sonra zorlayarak (sağ sol yapmadan) çıkarabilirsiniz.
Her şeyi kafaya çok takıyorsunuz, bu sizin zararınıza.

Hocam zaten takıntı ben kendi sorunumu biliyorum fakat zarar geldiğinden şüpheliyim hocam çıkartma işlemini anladım fakat bir zarar gelir mi?
Ya işlemci dediğin boyutuna göre ağır bir şey. En azından ağırlığı kadar güç uygula, bu kadar korkma. Kilit açıldıysa sorun olmaz. :D

Sinek ağırlığında güç verdim bir sıkıntı olur mu bilgisayar mühendisi bile bir sıkıntı olmaz dedi.
Fakat yok bir de foruma sormak istedim oda bilgisayar mühendisimi ondanda tam emin değilim ondan bir panik.
@Sir Benjamin @Mithat Berhan @Mansion
Bir sıkıntı olur mu?

Hocam zaten takıntı ben kendi sorunumu biliyorum fakat zarar geldiğinden şüpheliyim hocam çıkartma işlemini anladım fakat bir zarar gelir mi?

Sinek ağırlığında güç verdim bir sıkıntı olur mu bilgisayar mühendisi bile bir sıkıntı olmaz dedi.
Fakat yok bir de foruma sormak istedim oda bilgisayar mühendisimi ondanda tam emin değilim ondan bir panik.

Günümüz bilgisayar mühendisleri bu işi bilirmiymiş ya? :D

Ya dostum güç uygula güç! Bu kadar zor olmamalı.

@Sir Benjamin @Mithat Berhan @Mansion
Sorun olmaz hocam, kafaya takmanıza gerek yok.

İşlem dediğim işlemciyi işte hafif elledim ya ondan.
Korkudan ne dedeiğimi şaşırdım hocam.
@Mansion

"İşlemcinin korkudan silikonları patladı, coil whine oluyor!"

Dostum şaka falan ama gerçekten abarttın. :)

Pinlerine çok önemli darbe dokunmadığın sürece hiçbir şey olmaz.

Geri
Yukarı