İşlemci mi anakart mı sorunlu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

heartbreaker

Hectopat
Anakart veya işlemcinin arızalı olduğunu düşünüyorum. Bence Anakart. Sizce?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam anakartı değiştirip bütün bileşenleri tekrar takma şansınız var mı?
AMD 2700X işlemcimi sattım ne yazık ki elimde sadece X470 Anakart var. Bu aşamaya gelene kadar RAM bellekleri farklı yuvalarda denedim, olmadı. Tüm donanımlarım takılı olduğu halde aldım bu sorunu ve en son İşlemci ile Anakart'a kadar geldim.

Açılıyor sistem, 10 saniye sonra kapanıyor acaba soğutucu olmadığı için olabilir mi? Diğer parçalar da eksik. Bir de yamultmuş soketi, servise çaktırmamaya çalışıyor.

Tüm donanımları taktım ve çalışmadı. Stabil çalıştırana kadar donanımları tek tek söktüm. Ekran kartı ve CPU fan ile ne alakası var? Sistem stabil tetiklenmiyor.

E hocam donanımları takın da bakalım hocam attığınız video hiçbir işe yaramaz şu an.

Ha bir de işlemci pinleri düzgün değil mi? Sokete doğru taktığınıza da emin misiniz? O kadar teknik bilginiz olduğunu düşünüyorum fakat sormakta fayda var :D.

Açılıyor sistem, 10 saniye sonra kapanıyor acaba soğutucu olmadığı için olabilir mi? Diğer parçalar da eksik. Bir de yamultmuş soketi, servise çaktırmamaya çalışıyor.
İşlemcinin 10 saniye içerisinde 80 dereceleri göreceğini düşünmüyorum. Sistem ısınıp kapansaydı kendini sürekli yeniden başlatmak zorunda kalmazdı.

E hocam donanımları takın da bakalım hocam attığınız video hiçbir işe yaramaz şu an.

Ha bir de işlemci pinleri düzgün değil mi? Sokete doğru taktığınıza da emin misiniz? O kadar teknik bilginiz olduğunu düşünüyorum fakat sormakta fayda var :D.

CPU fan ile ne alakası var yazmışsınız. Sistem açıldığında ısındığı için ve soğutulmadığı için kapanıyor olabilir mi?

İşlemcinin 10 saniye içerisinde 80 dereceleri göreceğini düşünmüyorum. Sistem ısınıp kapansaydı kendini sürekli yeniden başlatmak zorunda kalmazdı.
Sizin düşünmenizle çalışmıyor bilgisayarlar, takın şu CPU blok olmak üzere diğer bileşenleri. Macun da sürmeyi unutma en fazla 10 saniyeden 20 saniyeye çıkarırsın yoksa.

Blok? Ha ille de takmam diyorsa koysun elini, hem bir nebze soğutur hem de sıcaklığın farkına varır.
Hocam bazı anakartlar CPU fan hatasını bile böyle verir.
RAM hatası da keza öyle, her söylediğimizi reddediyor arkadaş.

Cidden sinir bozucu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı