İşlemci montajı sonrası mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

mxs

Femtopat
Daha fazla  
Sistemim:

Ryzen 5 3600.
Gigabyte Aorus B450 PRO.
Crucial 16 GB (2x8) Ballistix Sport 3000MHz.
500GB M.2 Corsair MP510.
ASUS GTX 1080 Ti.

Sorun şu şekilde başladı; normalde Ryzen 5 2600 işlemcim vardı. 3600 aldım taktım. Mavi ekran vermeye başladı. Temiz format attım ama mavi ekranlar devam etti.

Eski işlemciyi tekrar taktığımda bir sorun olmuyor. BIOS'u güncelledim. BIOS reset attım. Format attım. Ekte dump dosyalarını paylaştım. Memtest86 ile RAM'leri test ettim hiçbir problem çıkmadı. Belki anakart chipset driverları yüklersem sorun çözülür diye onları da yükledim. Bu yaptığım bütün denemeler çözüme ulaştırmadı beni. Chrome ya da Edge'de YouTube izlerken sayfa bir anda çöküş yaşıyor. tekrar yenileyip izlemeye devam ettiğimde bir süre sonra mavi ekran veriyor. Bütün detaylar bu şekilde. Yardımcı olursanız sevinirim.

dump

Dosya Ekleri

• dump.jpg
    dump.jpg
    69 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de mevcut maalesef ve hala bir çözüm bulamadım. Windows'a girdiğimde de minidump dosyaları gözükmüyor. Ayarlardan aktif ettim ama durum hala aynı. Fakat ben eski işlemciyi takıp denemedim.

Dün geceden beridir deniyorum yabancı forumlarda biosun bir sürümünde sorun çıkarmadığını yazmış. F41 sürümü denedim mavi ekran daha az vermeye başladı. Üstüne format attım güncelleştirme ve chipset driverını yükledim. Yaklaşık 4-5 saattir çökme olmadı gelişmeşmeleri yazacağım.

Rehbere göre dosyayı paylaşın.

Yeni konular

Geri
Yukarı