İşlemci Monte Etme

ali kara

Hectopat
Daha fazla  
Herkese günaydın, yeni bir anakart alacağım. Eski anakartımda bulunan işlemciyi yeni anakarta monte etmek istiyorum, ilk masaüstü bilgisayarım olduğundan fazla anlamıyorum. İşlemcim:
Intel Core i7 4790.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı soketinin işlemci soketi ile uyumlu olması, yani 1150 olması gerekiyor.

Technopat'ın topladığı bir sistemde 1150 soketli bir işlemci kullanıldı, şu videonun 12:30 dakikasında monte işlemi başlıyor, buyur:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

teşekkür ederim anakartın aynı soketli olmasını biliyorum benim sorum aynı işlemci 2 kere kullanılırmı biliyorsan cevaplarsan sevinirim ama yinede cevap verdiğin için saol.

teşekkür ederim anakartın aynı soketli olmasını biliyorum benim sorum aynı işlemci 2 kere kullanılırmı biliyorsan cevaplarsan sevinirim ama yinede cevap verdiğin için saol.

Bir anakarta çift işlemci takmaktan bahsediyorsun anladığım kadarıyla. Bu bana pek mantıklı ve mümkün gözükmese de araştırmalarıma göre bir çok donanım sitesi mümkün olacağını söyleyen yorumlarla dolu. Eğer yapılabiliyorsa anakartının destekleyip, desteklemediğini öğrenmen gerekir.

Düzenleme: ASUS'un 2011 soketler için ürettiği bir anakartta böyle bir destek var, anakartın destekliyor ise çift CPU kullanımı yapılabiliyor.

yok benim bahsettiğim şey yeni bir anakart alıcam şuan kullandığım işlemciyi çıkarıp yeni alacağım anakarta takıcam böyle birşey mümkünmü ve eğer mümkünse nasıl yapmalıyım püf noktası varmı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı