İşlemci önerisi

shany_7

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar ben yeni bir bilgisayar toplayacağım ve işlemci için ne almam gerekteğini anlayamadım. Bakın şu altta AMD Ryzen 3 4300G 3.5 GHz fakat bu işlemci 4 çekirdekli;

Burada da AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz 6 çekirdekli;

Siz hangi işlemci öneriyorsunuz? Bu bilgisayarı oyun oynamak için alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar ben yeni bir bilgisayar toplayacağım ve işlemci için ne almam gerekteğini anlayamadım. Bakın şu altta AMD Ryzen 3 4300G 3.5 GHz fakat bu işlemci 4 çekirdekli;

Ekran kartınız var mı?

Ekran kartınız var mı? Üstteki işlemci APU(kendi grafik birimi var). Anakartı almadıysanız 10400F+B460 yapın bence.

Biri APU biri değil.
APU'nun açıklaması ise şöyle: SoC'nin atası, Hızlandırılmış İşleme Birimi (APU) idi. Bu birimler, CPU ve GPU'yu bir araya getirerek hem performansı artırıyor, hem de maliyeti düşürüyor. APU'da iki birim birbirine yakın olduğundan CPU'daki yükün bir kısmı GPU ile paylaşılabiliyor.
Yani içinde ekran kartı var.
Diğeri yani 1600 için ekran kartı lazım.
Ama diğerine lazım değil.

Bütçem evet kısıtlı Max 6000 TL ve ekran kartını da RX 550 almayı düşünüyorum ama stokta yok stoğa gelmesini bekleyeceğim.

Bütçem evet kısıtlı Max 6000 TL ve ekran kartını da RX 550 almayı düşünüyorum ama stokta yok stoğa gelmesini bekleyeceğim.

Bana göre 6K kısıtlı değil.
Bu ay eğer sistem toplama konusu açmadıysanız açabilirsiniz.
Size yardım ederler.
Ben de ederim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı