İşlemci önerisi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Afterburner ile ölçebilirsiniz, bu da rehberi.

Evet, bu da bir olasılık.

Pandeminin başından beri bu PSU ile çalışıyordu bilgisayar sonradan PSU yetmeme şansı var mı? Arkadaş var dedi ama yanlış anlamazsanız ne kadar kişiden bilgi edinirsem beni sonuca o kadar hızlı ve emin ulaştıracaktır. Bir de CPU ısısı kaç olmalı?

Var, zamanla kondansatör ve bobinler eski değerlerini yitirir; sonuç olarak eski verimde çalışmaz.

Bir de CPU ısısı kaç olmalı?

Pandeminin başından beri bu PSU ile çalışıyordu bilgisayar sonradan PSU yetmeme şansı var mı? Arkadaş var dedi ama yanlış anlamazsanız ne kadar kişiden bilgi edinirsem beni sonuca o kadar hızlı ve emin ulaştıracaktır. Bir de CPU ısısı kaç olmalı?

Bir de CPU ısısı kaç olmalı?
İşlemcinin 84W TDP'si var, ekran kartı değiştirmediyseniz PSU'nun da hayli hayli beslemesi lazım.

İşlemcinin 84W TDP'si var, ekran kartı değiştirmediyseniz PSU'nun da hayli hayli beslemesi lazım.

Yok hiçbir şeyi değiştirmedik. Aldığımız gün ile aynı şekilde duruyor ama işte kuzenim taşınırken temizlemek için falan bilmeden açınca, sonrasında olmaya başlamış diye biliyorum. Sorunun neyden kaynaklandığı da tam anlamıyla kesin değil ama bakalım..

Yok hiçbir şeyi değiştirmedik. Aldığımız gün ile aynı şekilde duruyor ama işte kuzenim taşınırken temizlemek için falan bilmeden açınca, sonrasında olmaya başlamış diye biliyorum. Sorunun neyden kaynaklandığı da tam anlamıyla kesin değil ama bakalım..
Termal Macun değişim zamanı gelmiş gibi gözüküyor. En kötü olasılık da anakartın pinlerinde hasar olması, bilgisayarı temizlerken pinlere zarar vermiş olabilir, umarım vermemiştir.

Arkadaşı işgillendirmeyin, önce en basit hatalar gözden geçirilir sonra kötü olanlar düşünülür. Sıcaklık kontrol edilsin, PSU kontrol edilsin. Ayrıca TDP ve watt hesabıyla bakılmaz o işe; ben anlatayım, eğer PSU yük altında voltaj düşürüyorsa ve bu voltaj da işlemcinin sağlıklı çalışmasına yetmiyorsa sistem kendini kapatır. Sonra pinler vs. bakılır.

Arkadaşı işgillendirmeyin, önce en basit hatalar gözden geçirilir sonra kötü olanlar düşünülür. Sıcaklık kontrol edilsin, PSU kontrol edilsin. Ayrıca TDP ve watt hesabıyla bakılmaz o işe; ben anlatayım, eğer PSU yük altında voltaj düşürüyorsa ve bu voltaj da işlemcinin sağlıklı çalışmasına yetmiyorsa sistem kendini kapatır. Sonra pinler vs. bakılır.
O zaman ekran kartını çıkartsın onboard üzerinden yüke soksun sistemi, eğer ısı sorunu yoksa kapanmaması lazım.

Termal macun değişim zamanı gelmiş gibi gözüküyor. En kötü olasılık da anakartın pinlerinde hasar olması, bilgisayarı temizlerken pinlere zarar vermiş olabilir, umarım vermemiştir.

Ben sizlere yarın akşam pinlerin fotoğrafını atsam olur mu eğer sıcaklık değerlerinde bir problem çıkmazsa?

Yeni konular

Geri
Yukarı