İşlemci olmadan fanlar çalışır mı?

Mert Yigiter

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar;

Şu an bir sistem topluyorum, sadece işlemcim gelmedi, onun haricinden her şey tamam. Bende parçalar boş boş durmasın diye kasaya montajını gerçekleştirdim. Fanlar ve RGB'ler yansın diye güç düğmesine bastığımda çalışmadı. İlk aklıma gelen ön panel bağlantılarını yanlış yaptığım oldu, ama değiştirdiğimde de bir güç gelmedi fanlara.
Bu arada anakartımda RGB var güç şalterini açtığımda ışıkları yanıyor. Gelelim soruma, sistemim yanlış bağlantı yüzünden mi çalışmıyor, yoksa işlemcisiz bileşenler çalışmaz mı? Şimdiden yardım edenlere teşekkür ederim.

Şu şekilde yapabilirsiniz. Bunu yapmak için fanları MOLEX ile güç kaynağına bağlayın ve ışıklandırmayı SATA güç bağlantısıyla güç kaynağına bağlayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence derdinizi daha doğru bir dille anlatabilirdiniz.
Örnek verdim, yanlış bir şey söylediğimi hatırlamıyorum. İşlemci bilgisayarın beynidir. Beyin olmadan vücut nasıl çalışmazsa işlemci olmadan da bilgisayar çalışmaz. Eğer bilginiz yoksa diğer yöntemlere bulaşmayın maazallah yangın çıkar.

Örnek verdim, yanlış bir şey söylediğimi hatırlamıyorum. İşlemci bilgisayarın beynidir. Beyin olmadan vücut nasıl çalışmazsa işlemci olmadan da bilgisayar çalışmaz.

Bilgisayarı çalıştırmak istemiyor zaten sadece fanlarının dönmesini ve ışıklandırmalarının yanmasını istiyor. Daha mantıklı bir örnek verebilirdiniz.
Eğer bilginiz yoksa diğer yöntemlere bulaşmayın maazallah yangın çıkar.

Bilgisinin olmasına gerek yok. Altı üstü bir kabloyu 2 tane pine takacak. Yanlış pinlere taktığında da önce ufak bir duman çıkar o duman çıktığında da hemen PSU şalterini kapatır. Ama şu anki durumda çok gerekli bir şey değil.

Bilgisinin olmasına gerek yok. Altı üstü bir kabloyu 2 tane pine takacak. Yanlış pinlere taktığında da önce ufak bir duman çıkar o duman çıktığında da hemen PSU şalterini kapatır. Ama şu anki durumda çok gerekli bir şey değil.
Yukarıda atılan videoda Ali Güngör de aynı şeyi söylüyor, yangın çıkabileceğini ikaz ediyor.

Geri
Yukarı