İşlemci olmadan sistemi çalıştırmak

Bi hortlatalım değil mi :)
Sistemde ram eksik kasa corsair spec delta hdd de yok biosu da doğal olarak daha ayarlamadım. Sorum da; kasayı güç tuşundan açıyorum fanlar, ekran kartı, işlemci çalışıyor fakat kasanın güç tuşuna uzun da bassam kısa da bassam kasa kapanmıyor. Neden? Ekrana verdiği verilerin işlendiği hafızanın kullanıldığı bir sistem görmediğinden mi anakart engelliyor yoksa ne var. Power- reset switchlerini doğru bağladım onda problem yok.

Şimdi işlemciyi aldım taktım güç tuşuna bastım canların ışıkları geldi gitti daha çalışmadı sistem.

Kardeşim, ben de bugün senin gibi yaptım işlemcim yok. Montaj yaptım, benim de çalışmadı. İşlemci taktığın zaman bir sıkıntı oldu mu?
İşlemci olmadan anakart tetiklenmez, çalışmaz. Uğraşmayın.
Ben de bu arkadaşımız gibi yaptım bugün anakartım zarar görmüş müdür?

Kardeşim, ben de bugün senin gibi yaptım işlemcim yok. Montaj yaptım, benim de çalışmadı. İşlemci taktığın zaman bir sıkıntı oldu mu?

Ben de bu arkadaşımız gibi yaptım bugün anakartım zarar görmüş müdür?
Sistem çalışıyor bir problem çıkmadı donanımları tamamladım. İşlemci ve ram olmadan çalışmayacağını biliyorum da amacım fanların dönüp dönmeyeceğiydi. Dediğim gibi sistemi topladım zaten o 24 pinli yeri kısa devre ettirmek bir arızaya sebep olamaz. Ama nereyi kısa devre ediyosun onu bilmen lazım tabi, hoşunuza giden yeri de yapın demiyorum :)
Sistem çalışıyor bir problem çıkmadı donanımları tamamladım. İşlemci ve ram olmadan çalışmayacağını biliyorum da amacım fanların dönüp dönmeyeceğiydi. Dediğim gibi sistemi topladım zaten o 24 pinli yeri kısa devre ettirmek bir arızaya sebep olamaz. Ama nereyi kısa devre ediyosun onu bilmen lazım tabi, hoşunuza giden yeri de yapın demiyorum :)
Power tuşu sisteme yük bindirince kısacası devreye alınıyor. Ve yeterli donanım olunca.

Power tuşu sisteme yük bindirince kısacası devreye alınıyor. Ve yeterli donanım olunca.
tamam kardeşim teşekkür ederim. Bi sorum daha var. Bende de corsair specdelta rgb kasam var fan bağlantısını yapamadım daha doğrusu nasıl yapılacağını anlamadım.Anakart b450m s2h

tamam kardeşim teşekkür ederim. Bi sorum daha var. Bende de corsair specdelta rgb kasam var fan bağlantısını yapamadım daha doğrusu nasıl yapılacağını anlamadım.Anakart b450m s2h

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
çoğu kartın benzerdir de. Yardımı olur.

Bildiğim kadarı ile bazı B450 anakartlarda söylediğiniz durum oluyor ve bir arızaya sebep olmuyor.Size isterseniz kendimden örnek vereyim bende şuan PC toplama aşamasındayım :) Sadece işlemci ve RAM eksik buna rağmen elimdeki MSI B450 Tomahawk Max anakartım çalıştı benim için tek sıkıntı 24Pin güç kablosunun girişi biraz sertti o yüzden çekerken bi gıcırdama geldi korktum anakarta bişey oldu mu diye :D
Bildiğim kadarı ile bazı B450 anakartlarda söylediğiniz durum oluyor ve bir arızaya sebep olmuyor.Size isterseniz kendimden örnek vereyim bende şuan PC toplama aşamasındayım :) Sadece işlemci ve RAM eksik buna rağmen elimdeki MSI B450 Tomahawk Max anakartım çalıştı benim için tek sıkıntı 24Pin güç kablosunun girişi biraz sertti o yüzden çekerken bi gıcırdama geldi korktum anakarta bişey oldu mu diye :D
Buyrun şöyle bir örnek göstereyim sizler için :)

Dosya Ekleri

• 20210410_193522.jpg
    20210410_193522.jpg
    186,1 KB · Görüntüleme: 235

Yeni konular

Geri
Yukarı