Işlemci overclock zararlı mı?

Oakenshield

Hectopat
Arkadaşlar işlemcime overclock yapmak istiyorum i5-6500 ama bu konuda cahilim hiç bilmiyorum. Yapmak zarar verir mi? Yapması zor bir şey mi yapabilir miyim?

Bilerek yapması en mantıklıdır. Önce yapmayı öğrenmeniz gerekli. Overclock sayesinde fabrika ayarlarının üstüne çıkıp tam performans alırsınız. Yapmayı öğrendikten sonra bir sakıncası zararı yoktur.

Elinizde olan işlemciye yapamazsınız ama başlığa gelecek olursak bilinçli OC yapmak daha iyi olacaktır uzun araştırma sonrası aşırı gözle görülür bir zararı olmaz.

Arkadaşlar işlemcime overclock yapmak istiyorum i5-6500 ama bu konuda cahilim hiç bilmiyorum. Yapmak zarar verir mi? Yapması zor bir şey mi yapabilir miyim?

İşlemcinizin çarpan kilidi kapalı olduğundan overclock yapamazsınız. Sonu K ibareli işlemcilerde yapılabilir. Örneğin i5-6500K da yapılabilir.
Arkadaşlar YouTube da 1 kişi k olmamasına rağmen yaptığını söylüyor. Olmuyorsa Zorlama gerek yok

Voltaj ayarı var. Detay konular da var ama pek önermem sonuçta adamlar kapalı koymuş. Onu zorlarsanız kötü sonuçlar doğurabilir.

Geri
Yukarı