İşlemci Overclock'ın Ekran Kartı Sıcaklığına Etkisi

egerafi

Kilopat
Daha fazla  
İşlemcinin hızını bir miktar arttırdım ancak CPU sıcaklığı değişmedi. Overclocktan önce 36 idi hala 36 derece. Oyuna giriyorum yine aynı derecesi değişmiyor. GPU'yu ise overclok öncesinde test etmedim. Overclocktan sonra CS:GO'ya girdim test amaçlı 3-4dk oynadıktan sonra alt tab yapıp değerleri kontrol etmek istedim işlemci yine 36, ekran kartı ise 91 derece gördüm. Oyunda olmadıkça git gide ekran kartı sıcaklığı düştü. Sorum şu, işlemci overclokunun ekran kartı ısısına etkisi var mıdır eğer yoksa daha da arttırmayı düşünüyorum. Teşekkürler.

2.png

3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Overlock a ihtiyacının olup olmadığını önce işlemci kullanımına bakarak belirle ekran kartı daha çok darboğaz yapıyormuş gibi geldi sıcaklıktan. İşlemci kullanımı %90+ değilse performans kaybının sebebi ekran kartıdır ve muhtemelen kullandığın kart oyunda %100 kullanımdadır. Eğer öyleyse overclock ve soğutmanı ekran kartı üzerine yoğunlaştır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı