İşlemci oyun oynarken normalden daha az kapasite ile çalışıyor

Agah Eren

Centipat
Arkadaşlar benim işlemcim 1.60 GHz ama Intel Turbo Boost olduğu için 3.20'ye kadar çıkabiliyor. Şimdi sorunum şu; ben oyun oynarken işlemcim 1.60 1.50 civarlarında çalışıyor ama masaüstüne çıktığımda ise bir anda 3.20'ye çıkıyor. Bunun sebebini bilen varsa lütfen cevaplasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Turbo Boost sayesinde. Otomatik overclock gibi düşün.
Ama anladığım kadarıyla aslında gücünün asıl harcandığı yerde turbo boost kapanıyor.

Agah Eren acaba yazılımsal bir sorun olabilir mi? Ya da oyun içinde ekran kartını en yükseklerde çalıştırıyorsan işlemciye gerek kalmıyor olabilir

Sıcaklıktan dolayı frekans düşürüyor olabilir mi? Oyun esnasında işlemcinizin sıcaklık değerlerini ölçün.
maksimum 80 dereceye çıkıyor 80 çok fazla mı oluyor
Turbo Boost sayesinde. Otomatik overclock gibi düşün.
ama tam tersi oyunda işlemci ghz artması gerekli değil mi?
Ama anladığım kadarıyla aslında gücünün asıl harcandığı yerde turbo boost kapanıyor.

Agah Eren acaba yazılımsal bir sorun olabilir mi? Ya da oyun içinde ekran kartını en yükseklerde çalıştırıyorsan işlemciye gerek kalmıyor olabilir
%100 kullanılıyormuş şimdi baktım

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı