İşlemci oyuna girince 100 derece oluyor

edzio3558

Decapat
Daha fazla  
RAM
8x2 2666 MHz Kingston
Arkadaşlar son birkaç haftadır işlemci ısısıyla ilgili sorun yaşıyorum. PC ilk açıldığında sıcaklık 50 derecelerde seyrederken herhangi bir oyuna girdiğimde 100 derece oluyor. Sonra oyundan çıksam da sistem boştayken bile ısı düşmüyor. Birçok oyunda işlemci en fazla yüzde 70'lere çıkıyor ona rağmen ısı 100 dereceye sabitleniyor. Bu arada oyunlarda herhangi bir drop ya da performans düşüklüğü yaşamıyorum. Sıvı soğutucu kullanıyorum, genel bir PC temizliği ve termal macun yenilemesi de yaptım ama sorun hala devam ediyor.
Bu şekilde kullanmaya devam etmek PC'ye zarar verir mi? Benzer bir problem yaşayan ya da çözümü bulabilen var mı? Teşekkürler.

Hocam 100 derece nedir su koysan buharlasıcak.

Aynen başkan 100 dereceye sabitleniyor çıldıracam resmen. Kasayı şöyle elimle yokluyorum gayet serin, içerisinin havalandırması çok iyi egzoz fanları falan süper çalışıyor CPU ısısı 100 derece anlamış değilim ilk defa böyle bir şey başıma geliyor. Hani oyunlarda falan da bir düşüş yok PC yüksek ısılarda reset atmaz mı anlamş değilim.

Aynı sorun bende de var her şeyi yaptım düzelmedi daha önce de başıma geldi BIOS'u sonuna kadar kurcaladım format macun sıvı soğutma vs düzelmedi sonra birden geçti şimdi tekrar başıma geldi sen sorunu nasıl çözdün oyuna girdiğim gibi 100 derece oluyor bende bir türlü çözemedim sen halledebıldın mı sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var her şeyi yaptım düzelmedi daha önce de başıma geldi BIOS'u sonuna kadar kurcaladım format macun sıvı soğutma vs düzelmedi sonra birden geçti şimdi tekrar başıma geldi sen sorunu nasıl çözdün oyuna girdiğim gibi 100 derece oluyor bende bir türlü çözemedim sen halledebıldın mı sorunu?

Sıvı soğutucu arızası. Hepsiburada'dan almıştım garantisi daha vardı servise gönderdim, 2 hafta bekledim ürün elime ulaştı paketi bir açtım sıfır ürün. Adamlar direk yenisini göndermiş. Cayır cayır çalışıyor şimdi.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı