İşlemci Oyunda 100 Derece Oluyor

ahmetbkc40

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcim aşırı ısınıyor. Normalde boştayken 70 75 arası oyun oynarken 98 99 100 filan oluyor. Bir de fan hızına baktım 800 850 RPM arası daha yukarı çıkmıyor. Bu ısınma sorunada oyunlarda FPS düşüşüne yol açıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısaca bilgisayarının iyi bir temizliğe ihtiyacı var. Birde hangi fanın 800 850 RPM'de çalışıyor ?

Arkadaşlar işlemcim aşırı ısınıyor. Normalde boştayken 70 75 arası oyun oynarken 98 99 100 filan oluyor. Bir de fan hızına baktım 800 850 RPM arası daha yukarı çıkmıyor. Bu ısınma sorunada oyunlarda FPS düşüşüne yol açıyor.
Kasa içi temizlik, Soğutucu temizliği ve Termal Macun değişimi yapın.

Sistemin bütün bileşenlerini yazıp, kasanın içinin fotoğrafını atar mısın?
kasa içini çekip atma imkanım yok ama özellikler foxconn 45 cmx anakart, intel core duo 2 e4700 işlemci, 2 gb 333 mhz ram ve hd5570 ekran kartı 300w psu var
Kasa içi temizlik, Soğutucu temizliği ve Termal Macun değişimi yapın.
soğutucu hızı 840 rpm ile 1000 arası değişiyor bu etki edermi ısınmaya ve termal macunu yaklaşık 1 yıl önce yeniledim
Kısaca bilgisayarının iyi bir temizliğe ihtiyacı var. Birde hangi fanın 800 850 RPM'de çalışıyor ?
galiba işlemci fanı zaten bi kasa fanı var birde işlemci

Kasa bakımı ve termal macun yenilemesini kesinlikle yaptırın.
Cooler Master MasterGel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal Macun | Adeks Store
Fanda sorun olup olmadığını bakımdan sonra zaten anlarsın.
fan 800 900 rpm arası dönüyo diye gösteriyo bi programda yavaşmı birde benim fanım bi kere kasaya sinirden vurmuştu çıkmıştı ayağı kırılmıştı ayağı kırıldıktan sonra fan baya sıkıntılı olmaya başladı sürekli çıkıp duruyodu

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı