Oyunda işlemci 80 derece oluyor

oky1

Centipat
Daha fazla  
Oyunu açtığım ilk 5-10 dakikada işlemci sıcaklığı 80-95 arasında gidip geliyor 5-10 dakika sonra da 78-81 arasında oluyor. Termal macun sürmeme gerek var mı? Yoksa normal bir durum mu? Ayrıca sıcaklık 80-85 derecelerde bile olsa bunun bir zararı olur mu?
Son olarak da neden 5-10 dakika sonra sıcaklık düşüyor neden ilk açtığımda o kadar fazla sıcaklık oluyor aydınlatırsanız sevinirim.
PC'yi alalı 5 ay falan oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Nicat Özdemir 2 yıllık garantisi var kendim macun sürüp garanti dışı yapmak istemiyorum, garantiye gönderip macun yenilenmesini isteyebilirim. Şu anda böyle kullanmamda herhangi bir sorun olur mu sorun olmazsa boşuna garantiye de göndermiyim.

@Nicat Özdemir 2 yıllık garantisi var kendim macun sürüp garanti dışı yapmak istemiyorum, garantiye gönderip macun yenilenmesini isteyebilirim. Şu anda böyle kullanmamda herhangi bir sorun olur mu sorun olmazsa boşuna garantiye de göndermiyim.
Garantiye göndermenizde fayda var o kadar yüksek sıcaklıkta işlemciyi kullanmak işlemcinin ömrünü kısaltır. Masaüstü bilgisayar kullanıyorsunuz herhalde işlemciniz nedir?

@Nicat Özdemir evet masaüstü i5 11400F, işlemcilerde 85 dereceden sonra sorun oluyor diye biliyordum ben işlemcide en fazla 100dereceye kadar destekliyor sadece 5-10 dakika 80-95'lerde kalması cidden sorun oluşturur mu 90'lara sadece anlık çıkıyor sonra hemen 80'lere düşüyor zaten 5 dakika sonra falanda 78-80'lerde kalıyor.

@Nicat Özdemir evet masaüstü i5 11400F, işlemcilerde 85 dereceden sonra sorun oluyor diye biliyordum ben işlemcide en fazla 100dereceye kadar destekliyor sadece 5-10 dakika 80-95'lerde kalması cidden sorun oluşturur mu 90'lara sadece anlık çıkıyor sonra hemen 80'lere düşüyor zaten 5 dakika sonra falanda 78-80'lerde kalıyor.
Garantiye gönderin o işlemci için o dereceler çok yüksek işlemciye zarar vere bilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı