İşlemci performans arttırma ile ilgili makaleyi bulamıyorum

KemikAlly

Centipat
Arkadaşlar merhaba 1 veya 2 hafta öncesinde tam tarihi bilmiyorum Sosyal'de bir rehber paylaşılmıştı. Arkadaş performans izleyicisinden kapalı çekirdekleri açmıştı sanırım. O rehberi çok aradım ama bir türlü bulamıyorum. Quick CPU'dan sonra ayarlar bozuldu. Yardımcı olabilir misiniz? Performans izleyicisine girip kullanıcı tanımlıdan yeni veri grubu oluştur gibi şeyler yapmıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba 1 veya 2 hafta öncesinde tam tarihi bilmiyorum Sosyal'de bir rehber paylaşılmıştı. Arkadaş performans izleyicisinden kapalı çekirdekleri açmıştı sanırım. O rehberi çok aradım ama bir türlü bulamıyorum. Quick CPU'dan sonra ayarlar bozuldu. Yardımcı olabilir misiniz? Performans izleyicisine girip kullanıcı tanımlıdan yeni veri grubu oluştur gibi şeyler yapmıştı.
@AXCHNEER hocam senin rehberden bahsediyor arkadaş sanırsam.

Kapalı çekirdek diye bir şey yok. Düşünemeyen insanların uydurduğu bir şey. Plasebo etkisi ile performansınızın arttığını sanmanızı sağlamaktan başka bir işe yaramıyor.
Performans mı istiyorsunuz? Cüzdanınızı açacaksınız o zaman. Onun dışında yapılacak şeylerin etkisinin yokluğunu hissetmeniz zor.

maalesef o değil
Kapalı çekirdek diye bir şey yok. Düşünemeyen insanların uydurduğu bir şey. Plasebo etkisi ile performansınızın arttığını sanmanızı sağlamaktan başka bir işe yaramıyor.
Performans mı istiyorsunuz? Cüzdanınızı açacaksınız o zaman. Onun dışında yapılacak şeylerin etkisinin yokluğunu hissetmeniz zor.
hocam işlemi yaptıktan sonra fan hiç açılmadı ve performans arttı şuan bozulunca tekrar hissettim fan sürekli açık belki çekirdek açılmıyordur ama bir şeyler olmuştu.
maalesef bu değildi

Buldum arkadaşlar teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Hocam işlemi yaptıktan sonra fan hiç açılmadı ve performans arttı. Şu an bozulunca tekrar hissettim. Fan sürekli açık. Belki çekirdek açılmıyordur ama bir şeyler olmuştu.
Tamam. Şunu söyleyip kara listeye ekliyorum seni.
Senin çekirdek açma dediğin şey aslında çekirdek limitleme. Sen zaten X sayıda çekirdek bulunan işlemcine X çekirdek çalıştır komutu vermiş oldun. İstersen daha düşük bir değer seçip yeniden başlat. Sonra tekrar eski haline dönmeye çalış.

Değilmiş. Ama yine de buraya bırakıyorum.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı