İşlemci pin yamulması ve No Video Input Hatası

p0kerface77

Hectopat
2 Gün önce eski bilgisayarimi temizlemek için içini açtığımda çok pis olduğunu gördüm. Öyle her yerini de temizleyemedim arka fani çıkarıp temizledim. Ekran kartını çıkarıp temizledim bir fırça yardımıyla sonra ikisini de yerine taktik bilgisayarı uzun suredir temizlenmediginden dolayı işlemcinin üst kısmındaki metal kısımda internetten gördüğüm kadarıyla toz birikiyormus. Bende onu temizlemek için amd işlemcimi çıkarmak için o mandali kaldırdım.

Kilidinden filan kurtardım birazcık çekip zorladım. Bu arada işlemci pimlerinden bi 2 tanesini yamultmuşum. Pinlerden bi tanesi c harfine benzeyecek şekilde neredeyse yamulmuş onu pek düzeltemedim olduğu kadar düzeltmeye çalıştım sonra daha fazla zarar vermemek için hepsini geriye takip bilgisayarın kablolarını bagladim. Bilgisayar şuan ilk basışta acilirken kendisi kapaniyor. 2.ye bi daha basmak zorunda kalıyorum ama ekrana hicbir şey çıkmıyor.

Sadece No Video Input bi sağa bi sola çarpıp duruyor RAM'leri takip çıkardım defalarca ekran kartını da ayni şekilde kasanın yani açık bi şekilde çalıştırdım. PSU fani işlemci fani ekran kartı fani gayet normal çalışıyor. Anakartında ışığı yanıyor ama ekrana hicbir görüntü gelmedi. Anakart pilini çıkardım taktim yine olmadi. CMOD'a da aldim tekrar denedim yine bi sonuç yok. Ekranda no video input yazısı var. Ne yapmaliyim ? 8 senelik bilgisayarın gidip anakartina para vermem. Sorunun işlemci pinlerinde olduğunu düşünüyorum bilen birisi varsa yardim ederse mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler [emoji29]

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinizin pinleri yamukken bilgisayara takmışsınız. "No Video Input" hatasını monitör veriyor. Monitörünüz size bilgisayarınızdan görüntü gelmiyor diyor. İşlemcinizin pinlerini bozduğunuz için işlemcinize erişilemiyor. Bu yüzden bilgisayarınız açılmıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı