İşlemci pini tamir edilebilir mi?

Nicksizfury

Hectopat
Makaleler
12
Daha fazla  
RAM'lerim bir slotta çalışıp bir slotta çalışmadığı için kasayı İtopya'nın teknik desteğine götürdüm. O da işlemcide bir pin zarar görmüş o yüzden RAM'lerin bir slotta çalışmıyor dedi ve servise gönderdi. Yani demem o ki servis bu pini düzeltebilir mi? Yoksa düzeltilemeyecek bir şey mi?

Şimdi zarar görmekten kasıt ne onu da bilmemiz gerekiyor. Benim işlemcimin pinleri bükülmüştü ve bir çoğunu kendim düzeltmiştim ama 1 tanesini kırmıştım. Garantiden çıktığı için kendim denemiştim başka bir yolu yoktu. Sonuç olarak dışarıdan bir tamirciye verdim ve düzeltti. Kırılan pinlerin yerine kendisi pin koydu ve işlemcinin çalışmasını sağladı. Amma velakin yerine konulan pin öncekinin işlevini vermiyordu. B slottaki ramları algılamıyordu işlemci.

RAM'lerim bir slotta çalışıp bir slotta çalışmadığı için kasayı İtopya'nın teknik desteğine götürdüm. O da işlemcide bir pin zarar görmüş o yüzden RAM'lerin bir slotta çalışmıyor dedi ve servise gönderdi. Yani demem o ki servis bu pini düzeltebilir mi? Yoksa düzeltilemeyecek bir şey mi?

Pinin yamılması ya da zarar görmesi senin hatan ise sana fatura çıkabilir.
Diğer türlü pin ile servis uğraşmaz değişim verir.

Zarar gören pin büyük ihtimal bellek kontrolcüye bağlıydı, eğer pindeki olay sadece yamukluksa düzeltilir ancak kırık çıkık falansa değişim yapacaklardır.

Dostum, sana ulaşmam lazım, seninle özel birşey konuşmam gerek discord, ts veya telefon bu mümkün müdür?

Geri
Yukarı