İşlemci pini yamuldu

SEFABRUZZI

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Arkadaşlar çok hafif bir hasarla 7 pin azıcık yamuldu. Hiçbir şey denemedim. Bugün götüreceğim anlayan birine. Tekrar çalışmada bir sıkıntı olur mu performansta? Ayrıca fana yapışık şekilde işlemci, işlemciyi takarken mandalı açmamız gerekiyor diye biliyorum ama mandalı açarsam mandal dikey duruyor engeller fanı, o iş nasıl oluyor?

Arkadaşlar çok hafif bir hasarla 7 pin azıcık yamuldu. Hiçbir şey denemedim. Bugün götüreceğim anlayan birine. Tekrar çalışmada bir sıkıntı olur mu performansta? Ayrıca fana yapışık şekilde işlemci, işlemciyi takarken mandalı açmamız gerekiyor diye biliyorum ama mandalı açarsam mandal dikey duruyor engeller fanı, o iş nasıl oluyor?

Pinler aşırı yamuk değilse düzeltilir. Performansta bir değişiklik olmaz. Eğer kırılıcak gibi yamulmuşsa işin zor.

Ryzen 5 3600 işlemcim vardı, 20'ye yakın pini yamulmuştu. Bazıları bayağı eğilmişti. Sinerji bilgisayarla görüştüm ve garantiye göndermemi istediler. 200 TL'ye tüm pinleri eski haline çevirdiler. Şuan sorunsuz çalışıyor işlemci, hiçbir sıkıntısı yok. Aldığınız yer ile konuşun, sizi garantiye yönlendireceklerdir. Ama düzeltme esnasında pin kırılırsa bizden değil diyorlar, uyarayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı