İşlemci pini yamulursa anakarta oturur mu?

İşlemci yuvaya kendi ağırlığı ile oturuyorsa pinde yamukluk yoktur. Yamuk Pin olan işlemciyi yuvaya oturtamazsınız, oturacak bile olsa zorlayarak oturtmanız gerekir.

Sistemi çalıştırıp güzel bir stress testine sokun OCCT üzerinden. Sorun olup olmadığını o şekilde anlarsınız. Bu arada bir daha lütfen işlemciyi sokete kilitlemeden termal macun değişimi yapmayın. En gerekli pinlerden biri yamulur ise işlemciniz kullanılmaz hale gelebilir.

Sistemi çalıştırıp güzel bir stress testine sokun OCCT üzerinden. Sorun olup olmadığını o şekilde anlarsınız. Bu arada bir daha lütfen işlemciyi sokete kilitlemeden termal macun değişimi yapmayın. En gerekli pinlerden biri yamulur ise işlemciniz kullanılmaz hale gelebilir.

Hocam bakarak anlaşılabilir mi ben çünkü hem üstten hem de yandan bütün hizzalara baktım bir yamukluk göremedim.

Hocam bakarak anlaşılabilir mi ben çünkü hem üstten hem de yandan bütün hizzalara baktım bir yamukluk göremedim.

Plastik tarak gibi herhangi bir düz ince plastiği işlemci pinlerinin arasına düz bir şekilde hizalayarak bakmanı tavsiye ederim herhangi bir yamulma varsa muhakkak görürsüz bu yöntem ile.

İşlemciyi çıkaracaksın ve güzel bir telefon ile çekeceksin pinlerin resmini en kolay öyle fark edebilirsin ben öyle yapmıştım.

Geri
Yukarı