İşlemci pinleri eğilmiş LGA1156 Anakart

memoamo1

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar.

Operating System
Windows 8.1 Pro 64-bit

CPU
Intel Core i7 870 @ 2.93GHz 55 °C
Lynnfield 45nm Teknoloji

RAM
8,00GB İkili-Kanal DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)

Motherboard
ASUSTeK Computer INC. P7H55-M LX (LGA1156) 48 °C

Graphics
2352 (1920x1080@60Hz)
1023 MBNVIDIA GeForce GTX 460 (Gigabyte) 40 °C
Storage
119GB TS128GSSD370S ATA Device (SSD) 30 °C
931GB SAMSUNG HD103UJ ATA Device (SATA) 26 °C

Elimde böyle bir sistem mevcut. Yalnız ben işlemciyi takarken anakart pinlerinin bazılarını (20-25) eğdim. PC çalışıyor ama 8 GB RAM'lerimi 8 GB (Kullanılabilir miktar 3.96 GB) olarak görüyor.

Sorulara geçecek olursak:

1.Tamiri mümkün müdür?
2.Eğer yeni anakart önerirseniz hangi anakartı önerirsiniz?

Teşekkür Ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir-iki saat uğraşıp pinleri tek tek düzeltebilirsin. Tabi bunun için yeterli teknik beceri, bilgi ve tecrübeye sahip olman gerek.

Hocam pin eğilmesi ile RAM'lerin bir alakası var mı onu öğrenmek lazım önce. Benim bildiğim pinler eğilince sistem açılmaz. Tavsiyem bilgili birisi mesaj yazana kadar anakarta dokunmamanız.

Hocam pin eğilmesi ile RAM'lerin bir alakası var mı onu öğrenmek lazım önce. Benim bildiğim pinler eğilince sistem açılmaz. Tavsiyem bilgili birisi mesaj yazana kadar anakarta dokunmamanız.
Hocam ilk görüntü gelmiyordu zaten. İğneyle biraz uğraştıktan sonra görüntü almayı başardım. Ama 8 GB RAM'leri 4 GB olarak görüyor. Bu arada RAM'leri başka bir PCde denedim sıkıntı yok. RAM'ler çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı