İşlemci, PSU ve Kasa Önerisi

alkilinc

Centipat
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Bu forumda açtığım ilk konudur. Hatalarım varsa özür dilerim.

Oyun oynamak için kuracağım sistemde aldığım parçaları ve eksik parçaları belirtiyorum. Eksik kalan parçalar için önerileriniz nelerdir ve nedenini sorabilir miyim? Ayrıca anakart konusunda da düşüncelerinizi belirtebilir misiniz? (Oynayacağım oyunlar: PUBG, Warzone.)

Aldıklarım:
Anakart: Gigabyte x570 ud
Ram: Corsair 16 GB (2*8) Ram 3600Mhz
Ekran Kartı: Asus Dual 2070 süper evo oc 8 GB

Almadıklarım: (Önerileriniz nelerdir?)
İşlemci:
Power:
Kasa:
Monitör:

Son düzenleyen: Moderatör:

Bütçe göremedim fakat şuan fiyat/performans için MSI MAG FORGE serisi var diye biliyorum.
Ek olarak Corsair Carbide Spec Delta öneriyorum çünkü kendim kullanıyorum herhangi bir eksi tarafını göremedim fakat eskisi kadar fiyat performans değil sanırım.

Bu aldıklarım 6000 TL tuttu. Verebileceğim miktar en fazla kalanlar için 5000 TL.

2K'da oynayacağınızı varsayarak Ryzen 5 3600; 1500 lira civarı. Cooler Master Masterbox MB511 650W 80+RGB kasa; 1200 lira civarı. Monitörü bilemiyorum, önerilerim bu yönde. Sevgiler.

Monitör olarak 2K kesin mi sizce yoksa 1080p de yüksek FPS mi oynamak daha mantıklı bir seçenek olur.

Kasaya fan eklemesi ile güzel olur:

750 W sizce fazla değil mi ben 650 W en fazla 700 W düşünüyorum. İleride işlemci değişme ihtimali ile beraber.

İleride ekran kartı değiştirirseniz, kule tipi soğutma gibi güncellemeler yaparsanız sıkıntı olmaz hem almışken ne zararı var?

Zaten işlemci olarak 3700X koydum gidip 3800X almam pek mantıklı değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…