İşlemci sıcaklığı 107 dereceyi görüp kapandı

denodeno146

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, hemen konuya geçeceğim. Daha yeni az önce bilgisayarımı bilgisayarcıdan aldım. Termal macunu değiştirdim ve bilgisayarı temizlettirdim. GTA 5 oynamaya başladım ardından 1 saat geçti bilgisayar kapandı. Sonra yine açtım ve sıcaklıklara bakmaya başladım. İşlemci sıcaklığı normal durarken 67 santigrat derecesindeydi. Ardından GTA 5'i açtığım an 107 oldu ve kapandı. Bu aralar çok sık yaşandığı için bilgisayarcıya götürmüştüm. Yardım edebilecek varsa sevinirim.

Donanımım: AMD Ryzen 9 3900, NVIDIA GeForce 1660, MSI MPG X570, Master Liquid Cooler Master 850W PSU, Xigmatek İstanbul kasa, 32 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım stock soğutucu var. Malum sıcaklıklarda arttı. Eğer dediklerimin dışında termal macun kuruması vs varsa bakım yapılması şart. Bunun dışında kule tipi soğutucuya geçilebilir.

İlk defa 107 derece gören gördüm. Ya işlemci de ya da fanlarda sorun olabilir. Sıcaklık sinirlama gibi birşey varsa 87 falan sınırlayabilirsin.

Stok soğutucu ise çok normal bir durum o işlemci cayır cayır ısınır. Benim bile dev gibi soğutucu ile yük altında Max 68 derece gördüğüm işlemci 44 derece havada 82 dereceyi gördü. Klima vs. yok normal bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı