İşlemci sıcaklığı 255 derece

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
250 fahrenhayt olmasın oda yaklaşık 120 derece falan yapar. Ama yine işlemci bu sıcaklığa çıkması olanaksız. Yani sistem reset atar.

250 fahrenhayt değil , 255 Derece Soğutucu mu yetersiz power mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlamyormusunuz hocam arkadaşlar şaka yapmıyor 255c işlemcide yumurta pişirebilirsin. Aida64 ile bakın.

Biosla ilgili Olarak;
1) Anakartın sitesinden yeni biosu var mı diye kontrol et.
2) Varsa sürüm notlarına bak.
Sıcaklıkla ilgili bir hata giderme durumu var mı ?
3) Kendin yapamıyorsan bilen birisine update yaptırabilirsin.
Yazılımla ilgili Olarak (Windows Uptade vs..ya da yeni bir program kurulumundan sonra)
4) Bu sıcaklık hatası ne zaman başladı? En son program vs. kurduktan sonra mı başladı ?
Virus Taraması Yap.
5) Bir yerden virus bulaşmış olabilir ve işlemciyi tam kapasitede devamlı
kullanarak kasıntıya sebep olabilir.

Kolay Gelsin...

İşlemci üzerindeki algılıycılarda sorun olabilir. İşlemci 80 ile 90 derece arasındaki sıcaklıklara gelince bilgisayar kendine reset atar.

Sayın dostum sanırım dediklerimizden bir anlam çıkartamadığını var sayıyorum. Recep Baltaş çok net açıklamış konuyu senin ilacın Burada bunu takıyorsun sonra görelim ısınıyor kelimesini.

250 fahrenhayt değil , 255 Derece Soğutucumu yetersiz powermi ?

Ya sen hala neyin sorusunu soruyorsun? 255 derece olmayacağını söyledik, bunun neresini algılayamadın ? Stok soğutucunu da değiştir dedim, bunun neresini anlamakta güçlük çektin ? Program da güncel değil dedim. Yazılanları okumayacaksan neden konu açıyorsun ? Amacın ne yani ?

Kardeşim sen 255 F derecesine bakmışsındır.

Sen de aç google'a bir bak:. 255 Fahreheit 120 derece yapıyor. Olmaz diyoruz 255 anlamıyor musunuz?

Kaldı ki 255 PC dünyasında ikili sistemde 8 karakterli üst limttir:

255 (number) - Wikipedia, the free encyclopedia

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı