İşlemci sıcaklığı için program önerisi

BRVWARRİOR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba işlemcim için ASUS GPU Tweak gibi uygulama önerisi istiyorum işlemcim 70 küsur sıcaklıkta hızı düşürüyor onu 85e çekmeyi planlıyorum önerilerinizi bekliyorum.

Ben sıcaklığı sabitlemek istiyorum MSI Afterburner yapılıyor mu ki?

MSI Afterburner daha çok ekran kartı için OC yapılmasına yardımcı olan bir program. Başta dediğin şey biraz garip geldi, 70 dereceler çok belirsiz bir aralık. 79 derece falansa normal ama bir işlemcinin 71 derecede kendisini frenleyeceğini sanmam. Güç planından yüksek performansta değilse oradan yüksek performansa alır mısın?

MSI Afterburner daha çok ekran kartı için OC yapılmasına yardımcı olan bir program. Başta dediğin şey biraz garip geldi, 70 dereceler çok belirsiz bir aralık. 79 derece falansa normal ama bir işlemcinin 71 derecede kendisini frenleyeceğini sanmam. Güç planından yüksek performansta değilse oradan yüksek performansa alır mısın?

Benim durum şöyle ben pilde oynuyorum şarja takmadan PC bakımsız şarja takınca sıcaklık birhayli yükseliyor o yüzden pilde oynuyorum generic Power managementten balancede kullanıyorum 73 74dü gördümü işlemci 800MHz'ye kadar düşüyor bu da büyük bir kayıba sebep oluyor.

Benim durum şöyle ben pilde oynuyorum şarja takmadan PC bakımsız şarja takınca sıcaklık bir hayli yükseliyor o yüzden pilde oynuyorum Generic Power Management'ten Balance'de kullanıyorum 73 74'ü gördü mü işlemci 800MHz'ye kadar düşüyor bu da büyük bir kayıba sebep oluyor.

Heh şimdi aynı dili konuştuk, laptop kullanıyorsun. Pilde oynarsan performans artacağı için sıcaklıklar da artar dolayısı ile. PC'ye bakım yapıp altına bir soğutucu alsan kaliteli sorun kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı