İşlemci sıcaklığı ve FPS sorunu

Oguztaha2323

Hectopat
Daha fazla  
Gördüğünüz gibi, ısı çok yüksek. Kasa, fan temizliği yapıldı, termal macun yenilemeyi unuttum. Kasa açarken gerek duymadım düşmüştür diye ama sadece ilk 10 dk 40-45 derecede oluyor, sonra göründüğü gibi oluyor ve fanlar çalışıyor mu, çalışmıyor mu anlamıyorum. Bazıları 0 RPM yazıyor vs ve 3. kasa, 4. kasa ne? Sıvı soğutmada mı sıkıntı var? İlk 10 Dk'dan sonra ısınınca oyunda FPS düşüyor. 300 FPS'den 120-130 FPS'e kadar. Sıcaklık düşmesi FPS yükselmesi ve fan çalışması için ne yapabilirim?

89034943_1253075384881224_907746964416757760_n.jpg

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Onun için olduğu kesin mi yani fan 0 RPM falan diyor onu nasıl yapacağım?

Anakartın üstündeki fan soketkerini kontrol et sanırım CPU fanın kablosu farklı bir yerde ya da çalışmıyor ve kasanın iyi hava alan bir yerde olduğuna emin ol. Termal macun vs. artık işlevini yitirmiş olabilir, yenilemende fayda var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın üstündeki fan soketkerini kontrol et sanırım CPU fanın kablosu farklı bir yerde ya da çalışmıo ve kasanın iyi hava alan bir yerde olduğuna emin ol termal macun vs artık işlevini yitirmiş olabilir yenilemende fayda var.

CPU fan kablosu ilk gün ki gibi aynı yerinde kasa da ilk gün ki gibi aynı yerinde çalışmıyorsa fan ne yapabilirim? Yenileyeceğim de macunu şu fanlara da çözüm aramak istiyorum kasayı temizledim fanlardaki tozları aldım ilk 10 dk 40 45 dk güzel ısı da sonra 87 oluyor işlemci ısısı Oyunda'da can sıkıcı bir performans veriyor

CPU fan kablosu ilk gün ki gibi aynı yerinde kasa da ilk gün ki gibi aynı yerinde çalışmıyorsa fan ne yapabilirim? Yenileyeceğim de macunu şu fanlara da çözüm aramak istiyorum kasayı temizledim fanlardaki tozları aldım ilk 10 dk 40 45 dk güzel ısı da sonra 87 oluyor işlemci ısısı Oyunda'da can sıkıcı bir performans veriyor
Öncelikle kasayı açıp işlemci fanının çalıştığına emin olun ve kasanızın nerede olduğunu nasıl bi soğutması olduğunu anlatın.

Ve işlemciniz nedir

Öncelikle kasayı açıp işlemci fanının çalıştığına emin olun ve kasanızın nerede olduğunu nasıl bir soğutması olduğunu anlatın.

Vallaha hocam işlemci fanı dediğin şey sıvı soğutma ve onun fanları dönüyor bütün fanlar dönüyor ki gelin görün ki BIOS'da 0 RPM yazıyor bazı fanlar kasamın etrafı açık arkası önü vs rahat hava çıkış girişi olacak bir yerde

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı