İşlemci Sıcaklığını Doğru Gösteren Program Önerisi

rhonie01

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemci sıcaklığı her programda farklı gösteriyor. Sizce hangisi en doğru sıcaklığı verir? Birde hız aşırtma bilgisi olan bilgi verirse sevinirim. Anakartım: MSI A68HM E33 V2. Soğutucum Venom Atto. Termal macunu dün yeniledim. Kasamda ayrı yeten kasa fanı mevcut içeriye soğuk hava veriyor.

aaaaaaaaaaaaaaaaa.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aida 64 yükle en doğru sonucu o veriyordu, benim x4 860k'da. Onun haricinde Hwinfo64'te ise MB1 ve ya MB2 temp'e bak biri anakart chipset biri işlemci olması lazım. Nerden anladın derseniz anakart programıyla karşılaştırmıştım o zamanlar.

Aida 64 yükle en doğru sonucu o veriyordu, benim x4 860k'da. Onun haricinde Hwinfo64'te ise MB1 ve ya MB2 temp'e bak biri anakart chipset biri işlemci olması lazım. Nerden anladın derseniz anakart programıyla karşılaştırmıştım o zamanlar.
Günü bitti o yüzden bakamıyorum.

O zaman şimdi hatırladım Temperature 1 işlemci, 2 ise anakart.
Şu anda o işlemci yok, a6-6400k var o yüzden düşük, ama aida64te de öyle gözüküyor.

Ekran Alıntısıss.PNG

Valla bu Amd işlemcilerde pek gerilim falan oynatmıyor, belki anakart giriş seviyesi olduğu içindir, bios'a girip Frekansı 100 Mhz tek tek artırıp deniyebilirsin, gerilim oynatmadığı için 4300 den fazla yapılmıyor kitleniyor falan biraz anakart'a bağlı.

Valla bu Amd işlemcilerde pek gerilim falan oynatmıyor, belki anakart giriş seviyesi olduğu içindir, bios'a girip Frekansı 100 Mhz tek tek artırıp deniyebilirsin, gerilim oynatmadığı için 4300 den fazla yapılmıyor kitleniyor falan biraz anakart'a bağlı.
Anladım teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı