İşlemci Sıcaklığını Ölçmek

Daha fazla  
Benim Intel® Pentium® 4 Processor 630 supporting HT Technology (2M Cache, 3.00 GHz, 800 MHz FSB) Teknik Belgeler işlemcim var. Ben bu işlemcinin sıcaklığı bir türlü ölçemedim, bazı programlar kullandım, CPU Temperature vs. Arada bir fanlar çok hızlı dönüyor, aşırı derece baş ağrıtacak şekilde. Most Wanted 2012 veya YouTube'dan iki videoyu aynı anda açınca falan. Bu işlemcinin sıcaklığını nasıl ölçebilirim, biri yardım edebilir mi?

Not: İşlemci soğutucusu stoktur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde en doğru bilgiyi anakartınızın yazılımı verir. ASUS için bu AISuite, MSI için Command Center ve Gigabyte için de EasyTune'dur.
Öncelikle sayın Recep Baltaş uzun zamandır videolarını izliyordum, en sonunda sitenize de dahil oldum fakat sitenizin rezalet olduğuna karar verdim.

Çünkü ben daha siteye alışmadan 4 ceza yedim, çok katı saçma kurallarınız var, lütfen bunları düzeltin, daha tolerans gösterin kullanıcılara. Açtığım her konudan bir ceza puanı yedim. Konu açmaya korkar oldum.

Modaratörler çok acımasız en ufak hatada ceza veriyorlar, belki ben böyle bir yazı yazdığım için yine ceza alacağım.

Neyse konuya dönersek anakartım Fujitsu Technical Support pages from Fujitsu Fujitsu Continental Europe, Middle East, Africa & India bu anakarta hangisini önerirsiniz?

AIDA64 veya HWMonitor yardımıyla ölçebilirsin.

İkisini de denedim HDD, ekran Kartı falan var ama bir işlemci yok.

MSI Afterburner deneyin.
Bu da olmadı.

Bana cevap vermediğinize göre haksız olduğunuzu kabul varsayıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sayın Recep Baltaş uzun zamandır videolarını izliyordum, en sonunda sitenize de dahil oldum fakat sitenizin rezalet olduğuna karar verdim.

Çünkü ben daha siteye alışmadan 4 ceza yedim, çok katı saçma kurallarınız var, lütfen bunları düzeltin, daha tolerans gösterin kullanıcılara. Açtığım her konudan bir ceza puanı yedim. Konu açmaya korkar oldum.

Modaratörler çok acımasız en ufak hatada ceza veriyorlar, belki ben böyle bir yazı yazdığım için yine ceza alacağım.

Neyse konuya dönersek anakartım Fujitsu Technical Support pages from Fujitsu Fujitsu Continental Europe, Middle East, Africa & India bu anakarta hangisini önerirsiniz?

İkisini de denedim HDD, ekran Kartı falan var ama bir işlemci yok.

Bu da olmadı.

Kardeşim ilk önce bu alışma süreci. İlk 50 mesajda çoook ceza alacaksınız. Ben de mesela müzik tavsiyesi diye konu açıyorum dinlediğim müzikleri yazıyorum launchpad olabilir diyorum başlığa direk Launchpad vb. Müzik Tavsiyesi yazıyor. Bir süre sonra alışıyorsunuz. Kimse size cevap verme zorunda değil. Burası gönüllülük esası bir yer. Biz sadece seçenekleri söyledik. Hiçbir haksızlığımız yok burada. Beğenmediysen git başka forumlara yaz belki onlar çözer. Eleştirin için de sağol.

Kardeşim ilk önce bu alışma süreci. İlk 50 mesajda çoook ceza alacaksınız. Ben de mesela müzik tavsiyesi diye konu açıyorum dinlediğim müzikleri yazıyorum launchpad olabilir diyorum başlığa direk Launchpad vb. Müzik Tavsiyesi yazıyor. Bir süre sonra alışıyorsunuz. Kimse size cevap verme zorunda değil. Burası gönüllülük esası bir yer. Biz sadece seçenekleri söyledik. Hiçbir haksızlığımız yok burada. Beğenmediysen git başka forumlara yaz belki onlar çözer. Eleştirin için de sağol.
Öncelikle kimseye kasıtlı bi hakaret etmedim, ben sadece fikrimi belirttim.
Kimseye kin beslemiyorum hatta en sevdiğim YouTuberlardandır Recep Baltaş.
Seninde dediğin gibi bi alışma süreci tamamda alışmamış adama her açtığı konudan ceza verirseniz adam soğur siteden, ben buna dikkat etmelerini uygun bir dille ifade ettim bunu dikkate alırlar almazlar onların işi.

Öncelikle kimseye kasıtlı bi hakaret etmedim, ben sadece fikrimi belirttim.
Kimseye kin beslemiyorum hatta en sevdiğim YouTuberlardandır Recep Baltaş.
Seninde dediğin gibi bi alışma süreci tamamda alışmamış adama her açtığı konudan ceza verirseniz adam soğur siteden, ben buna dikkat etmelerini uygun bir dille ifade ettim bunu dikkate alırlar almazlar onların işi.
Ben hakaret ediyorsunuz demedim.
Ve
Herhangi bir haksızlık durumumuz yok. Bunu dile getirdim. Belki anakart markanız bilinmedik olduğundan ölçülemiyordur. Pentium zamanını hiç bilmiyorum ama tanıdık gelmedi. Ya da işlemciniz eski olduğundan da olabilir. Ya da direk ucuz bir fiyata yeni soğutucu alırsınız.

Ben hakaret ediyorsunuz demedim.

Ve

Herhangi bir haksızlık durumumuz yok. Bunu dile getirdim. Belki anakart markanız bilinmedik olduğundan ölçülemiyordur. Pentium zamanını hiç bilmiyorum ama tanıdık gelmedi. Ya da işlemciniz eski olduğundan da olabilir. Ya da direk ucuz bir fiyata yeni soğutucu alırsınız.
Ya benim amacım sadece ısıyı ölçmek oyun oynarken yoksa soğutucuyla bi derdim yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı