İşlemci Soğutma vs Ram

Soğutma mı Ram mi SSD mi

• Oy verenlerin toplamı
    3
  • Anket kapandı .

OknKardashian

Kilopat
Daha fazla  
Açtığım ilk başlık bu ve konu tam olarak benimle alakalı değil bir arkadaşımla tartışırken Technopat Sosyal'de sorayım bakalım onlar ne diyormuş diye merak ettim . Öncelikle sistemi yazayım

Anakart: m5a97 r2.0 asus
İşlemci : AMD FX X8 8320 (stock soğutucu )
Ekran kartı hd 6570 ( r9 280x ile upgrade edecek )
Ram : 4 GB 1600 mhz . ( model marka bilmiyorum )
Kasa : Xigmatek Asgard Pure Black (600 W )
HDD : 500 GB
Monitör:18,5 İnç ( AOC 23 İnç E2370Sd alacak )
Başlıktan da anlaşılacağı gibi işlemci soğutucu almak istiyor 8320 kullanmayanlar bile Forumda biraz dolaşıp öğrenebilirler bu işlemci ısınmıyor ve sıcaklık değerleri min 17 Derece max 65 Derece . OC etmeyecek ve soğutma almak istiyor . İşlemciye soğutma alıp işini garantiye almak istiyor ( CM 212 evo ) . Buraya kadar sorun yok . bende ona zaten ısınmayan Bir şeyi soğutmak için para harcamak yerine öncelikle Ram 'i artırmasını söyledim şuanda bu ekran kartı varken ihtiyacım yok diyor ancak r9 280x e geçtiği zaman ihtiyacı olacak . Sizlerin önerisi nedir

Soğuk olan bir şeyi soğutmak için para vermek mi yoksa Ram'i artırmak mı belki biraz daha koyup SSD almak mı ? Yoksa o parayı hiç harcamayıp monitör e ekran kartına katmak mı ilerde.

Not: Ankete katılırsanız sevinirim ve belirtmek istediğiniz başka bir şey varsa lütfen yazın .

FX 8320'yi O.C yapacaksanız fazlasıyla ısınacaktır. CM Hyper 212 Evo işini iyi yapan bir soğutucu.
R9 280X için 4GB sistem belleği yeterlidir. R9 290 veya 290X'e çıkıldığında 4Gb yetersiz kalacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı