İşlemci Soğutucu Değişimi Sonrası Ekrana Görüntü Gelmiyor

qanca

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Stock fan kullandığım için hava soğutma satın aldım ve bugün montajını yapmaya başladım. Montojdan sonra ekrana görüntü gelmediği gibi öndeki üç fandan biri çalışmamaya başladı. Diğer fanlar ve hava soğutmanın çalışıyor. Anakart üzerindeki RGB'lerde yanıyor. Bütün sistemi sokup tekrar taktim, onboard denedim, BIOS pilini çıkarıp bekledim yinede olmadı. Sistemimi belirterek yardımlarınızı bekliyorum.
  • MSI B250 M3 Anakart
  • i7 7700
  • 16 GB 2400 MHz RAM
  • Evga GTX 1080
  • Thermaltake View 27 600W kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun herkesin başına geliyor o bilgisayarı bir kere söküp takınca kaybediyo kendini.
İşlemciyi sök türk usulü bir kere üfür yerine tak şöyle hafif bi oynat fanı takmadan, ramleri önce tek kanal tak silgi falan varsa sil ramleri diş fırçasıyla ram yuvalarını temizle bir kere üfür besmele çekip start ver :)

İşlemciyi soketten söküp geri takın. Fanı aşırı sıkmayın. Ayrıca işlemcinin bükülmediğinden emin olun.
Anakarttaki pinlerden bazıları yamulmuş. Düzeltme imkanı varmidir? Dosya boyutu fazla olduğundan resim atamadım. Ayrıca işlemciye zarar vermiş midir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı